Sözcü Plus Giriş
NECATİ DOĞRU

Fesli Kadir gücünü Fessiz Kadir’den alıyor!

14 Kasım 2018

Fesli Kadir, tek değil, deli ve meczup da değil. Fesli Kadir'in arkasında Fessiz Kadirler var. Fessiz Kadirler, Fesli Kadir'in safında durduğu için Diyanet İşleri Başkanı, sırtında cübbe, başında sarık, altında devletin zırhlı makam aracı, elinde kamu parasıyla alınmış hediyeler Fesli Kadir'e koştu.
Fotoğraf çektirdiler.
Basına sundular.
Fesli ve Fessiz Kadirler birlikte; “devleti ele geçirdik, rejimi değiştirdik, yakında ilan edeceğiz” mesajı veriyorlar. İktidar partisinin Yenikapı mitinglerinde Fesli Kadir'in çok pahalı ithal kağıda büyük boy basılmış kitapları bedava dağıtılıyordu. Kitapların sayfalarında “Kurtuluş Savaşı'nda Yunanla ırk için dövüşmedik. Mustafa Kemal yeni bir devlet kurmuş değildir. Bizim devletimiz vardı, rejimimiz şeriattı. Mustafa Kemal şeriat rejimini değiştirdi, gavurluk yaptı” yazıyordu. Dün Fesli Kadir, kendi Youtube hesabından yayın yaptı ve iktidar partisi AKP'nin meydan mitinglerinde bedava dağıtılan kitaplarında yazdıklarını aynen tekrarladı.

★★★

Diyanet İşleri Başkanı'ndan önce Fesli Kadir'i AKP Genel Başkanı da ziyaret etmişti. Fesli Kadir, gücünü devlet ziyaretlerinden aldığı için “10 Kasım'da saat 9'u 5 geçe kenefe gidin…” diye  öneriyor. Engin Ardıç adlı bir köşe yazarı da Fesli Kadir'in “kenefe gidin…” dediği zaman dilimi için “10 Kasım günleri tiyatro, sinema, gazino her yer kapalıydı, genelev de kapalı mıydı; çocuktum bilmiyorum…” diye yazarak “Fessiz Kadir” olduğunu ilan etti.
Fesli Kadir, kenefçi.
Fessiz Kadir, kerhaneci.
Güç birliği yapıyorlar.
Fesli Kadir'in kitapları iktidar partisi meydan mitinglerinde bedava dağıtılıyor, Fessiz Kadir de iktidar yanlı gazetede bol maaşla yazıyor.

★★★

Fesli Kadirler ile Fessiz Kadirler, “yalan, hezeyan, çamur atma, korkutma, kirletme, karalama” üzerinden kin ile dini birleştirip ulusun bütünlüğünü bölme kışkırtıcılığı yapıyorlar.

KALEMİN GÖR DEDİĞİ

100 günün tutan tek hedefi: Geniş oturma!

Partili Hükümet Sistemi, 100 gün önce “planlar, projeler, hedefler” sözü vererek başlamıştı. 100 gün dolunca “yapılanlar-yapılmayanlar” listeleri yayınlandı. Özetlersek: 100 günde enflasyon, faiz, döviz rekor kırdı. Yoksulluk ve işsizlik zirve yaptı. Kriz derinleşti ve şirketler, “beni yüzdürün, batmamayım” diye konkordato kapısına dayandı. İş cinayetleri arttı, dün de Sakarya'da bir sendikacı öldürüldü. SGK açığı çok büyüdü. Devlet harcamaları, toplanan vergi gelirlerinin çok üstüne çıktı. Bütçeye yama ihtiyacı büyüyor. İşçi, memur, emeklinin gelirleri geçimlerini karşılayamaz oldu. Cumhurbaşkanı, “ekonomik savaş veriyoruz” diyerek halkı mücadeleye çağırdı fakat kendi maaşının 76 bin TL'ye yükseltilmesine ses çıkarmadı. Çiftçiler, artan girdi fiyatları karşısında şaşkına döndüler. Tarım ve hayvancılık zora girdi. 100 günde tek kârı “Katar'dan hediye geldiği söylenen yeni VIP uçak” oldu. Uçağa davetli olarak binip geziye gidenler daha geniş oturma imkanına kavuştular.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more