Foto FETÖ: Temel, Reis’i geçti!

İsim, resim, olay. Üçü bir araya gelince, eksiksiz belge ortaya dökülüyor. Gazetecilik, belge takip eden meslektir. Bizim gazete SÖZCÜ, belgeli manşetler yazıyor:
Olay:
Fetullah'a gidiş.
Resim:
Çevresinde diziliş.
İsim:
Listelere giriş.
Foto FETÖ fotoğrafta; kitaplığa benzeyen kahverengi dolapların önünde 16 kişi ve ortalarında beyaz takkesi ile Fetullah Gülen duruyor. Üç kişi yere dizlerinin üstüne oturmuşlar, kalanlar da ayakta poz veriyorlar. Erkeklerin elleri önden göbek hizasında ve kadınların başları siyah, mavi, sarı baş örtülüleriyle bağlanmış. Bu belge fotoğraf; Pensilvanya'da Fetullah Gülen'in malikanesinde çekilmiş.

* * *

Yüzlerde tebessüm.
Gözlerde mutluluk.
Sanki bir evliya türbesini ziyaret etmenin manevi huzuru içinde “canlarını ve mallarını teslim etmiş” gibi duruyorlar. Foto FETÖ fotoğraftaki 15 kişiden 12'sinin AKP milletvekili olduğu ve onların içinden 5'inin de: İlknur İnceöz Aksaray 1. sıra, Osman Ören Siirt 1. sıra, İsmail Tamer Kayseri 5. sıra,  Vedat Demiröz İstanbul 1'inci Bölge 5. sıra,  Bayram Özçelik Burdur 5.sıradan yeniden seçilsinler diye listelere yerleştirildiğini görüyoruz.
Sıradan bir fotoğraf değil!
Çok anlamlı bir belge.
Pensilvanya'da Fetullah'ın iki yanında dikilen 5 AKP'li milletvekili, kendi deyimleriyle 24 Haziran'daki “Diriliş Sandığı”ndan çıkarak yeniden dirilecekler. Fetullah'ın okuluna çocuğunu gönderenler, bankasına para yatıranlar, himmet bağışına bilmeyerek bulaşmışlar FETÖ şüphelisi diye işlerinden atılmış olanların sayısı 100 bini geçti, onlar ise leke yemiş  olarak kalacaklar.
“Diriliş” lekeli mi olacak!

* * *

Foto FETÖ fotoğrafının yayınlandığı günün gecesi AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan  ile Saadet Partisi Başkanı Temel Karamollaoğlu aynı saatlerde iki ayrı TV ekranında konuk oldular. Temel'in  izlenme oranı Reis'i geçti. CHP adayı Muharrem İnce de katıldığı başka bir TV kanalında “Seçime Doğru Özel” programında izlenme açısından dünya sıralamasında (Twitter'da) 1.inci sıra oldu. Bu programda Muharrem İnce karşısındaki 3 önemli gazeteciye yayınlasınlar diye bir belge sundu. Belgede, 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarından 2 yıl sonra AKP'li Milli Eğitim Bakanlığı'nın Fetullah okullarına 114 milyon TL yardım yaptığı yazıyordu.
Diriliş!
Düşük yapacak gibi!

sozcu-banner-1