Sözcü Plus Giriş

Beta Ayakkabı davasında önemli gelişme!

2018 yılında konkordato talep eden Beta Ayakkabı'nın davasında önemli bir karar çıktı. 60 yıllık Beta markasının pazarlama faaliyetlerini yürüten Beta İç ve Dış Pazarlama A.Ş için Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi iflas kararı verdi. Diğer şirketi olan BETA Ayakkabı San. A.Ş için ise konkordato süresi bitti. 50 mağazasının yaşanan bu iflas nedeniyle kapandığını söyleyen BETA Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Taner İkiışık ise sozcu.com.tr'ye yaptığı açıklamada BETA'nın ayakkabı imalatına devam ettiğini ve bundan sonraki süreçte ihracata ve internetten satışa yöneleceğini söylüyor. 

Derin GÖKÇE
12:28 -
Beta Ayakkabı davasında önemli gelişme!

Beta Ayakkabı’nın davasında önemli bir karar çıktı. Mahkeme, Beta'nın bir şirketi için iflas kararı verdi. Diğer şirket için ise konkordato süresini kaldırdı. Buna göre; Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi  Beta İç ve Dış Pazarlama A.Ş için iflas kararı verdi. BETA Ayakkabı San. A.Ş için ise konkordato süresi kaldırıldı.

SADECE ÜRETİM YAPILIYOR

50 ayakkabı mağazasının kapandığını ancak BETA Ayakkabı’nın ayakkabı imalatına devam ettiğini söyleyen şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Taner İkiışık  sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “50 mağazamız vardı. Şu an mahkeme iflas verdiği için maalesef kapandı. Ancak  BETA Ayakkabı’da üretim devam ediyor. İmalat devam ediyor. Kendim tekrar faaliyet gösteriyorum.  Mağazalarda bir satış yok ama üretim yapıyorum. İnternetten satış var. ” ifadelerini kullandı.

BETA Ayakkabı’da borcunun çok fazla olmadığını ve şirketin bu sıkışıklıktan kurtarılabileceğini belirten İkiışık,” BETA Ayakkabı San. A.Ş’de borcum çok yüksek değil. Mesela alacaklı olan dericilerle konuşuyorum hepsi şirketin devamlılığı için alacaklarından belli bir süre için fedakarlık yapıyorlar hatta bazıları borçlarını siliyorlar. ” dedi.

İHRACATA YÖNELİK TEMASLAR VAR

Bu süreçten çıkacağını söyleyen BETA Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Taner İkiışık, alacaklılardan ise anlayış beklediğini ifade ediyor ve ihracata yönelik temaslarda bulunduklarını söylüyor.

İLGİLİ HABERKemal Tanca'dan konkordato başvurusuKemal Tanca'dan konkordato başvurusu

 

Son güncelleme: 12:36 17.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more