Sözcü Plus Giriş

Çiçek adası 105 milyon liraya satışa çıkarıldı

İlk kez 2002 yılında satışa çıkarılan Çiçek Adası tekrar satışa çıkarıldı. Balıkesir’in Ayvalık ve Gömeç ilçesi açıklarında bulunan 265 bin metrekarelik Çiçek Adası 105 milyon liraya satışa sunuldu. Adaya Çin ve Katarlı yatırımcıların ilgi gösterdiği öğrenildi.

09:26 -
Çiçek adası 105 milyon liraya satışa çıkarıldı

Ayvalık ve Gömeç ilçe sınırında bulunan, karaya 230 metre mesafede, 265 bin metre kare alana sahip Çiçek Adası, 105 milyon liraya satışa çıkarıldı.

İçinde taban oturumu 450 metrekare 3 adet bina bulunan ada, Ayvalık'a 12 kilometre, Çanakkale – İzmir Yoluna ise 3 buçuk kilometre mesafede. 4 adet tatlı su kuyusunun da bulunduğu adada çok sayıda zeytin ağacı da bulunuyor. En yüksek noktası 22 metre olan ada bu günlerde milyoner alıcılarını bekliyor.

Çevre sakinleri, “Çok güzel bir ada. Yeşili, denizi ve nergisi ile keyifli bir ada. Satışa çıkarıldığını birkaç gün önce duyduk. Satın alan yatırımcı buraya değer katacak” dedi.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin, 22 adasından biri olan Çiçek Adası’nda her yıl aralık ile mart ayları arasında yetişen nergis, görsel şölen sunmanın yanı sıra ev ve iş yerlerinin masalarını süslüyor.

ADA 3 FARKLI AİLEYE AİT

Üzerinde 2 bin zeytin, 3 bin çam ve muhtelif meyve ağaçları bulunan, 267 bin metrekare yüzölçümüne sahip olan Çiçek Adası, Katrinli, Katerin ve Hatırlı ailelerinin özel mülkü. Ana karadan 600 metre açıkta bulunan Çiçek Adası´nda `Koyun gözü´ cinsi nergis çiçekleri olduğu belirtiliyor.

Sarı ve beyaz renkli nergis, Çiçek Adası´nın olduğu kadar Ayvalık´ın da sembolü. Her yıl 3 aylık bir dönemde yetişen nergisler, sadece Ayvalık´ta değil Bergama´ya kadar olan bölgede büyük bir ilgi görüyor. Adadan toplanan nergisler Ayvalık'ta satışa sunuluyor.

İHA-SOZCU.COM.TR

 

Son güncelleme: 11:04 19.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more