Sözcü Plus Giriş

Üç büyüklere ‘yapılandırma’ dopingi

Ağır borç yükü altındaki futbol kulüplerinin borçlarının yeniden yapılandırılacağına dair medyada çıkan haberlerin ardından üç büyük futbol kulübünün hisseleri sert yükseldi.

11:02 -
Üç büyüklere ‘yapılandırma’ dopingi

TBB ve TFF Başkanlarının bu akşam yapılandırma ile ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Saat 11.48 itibarıyla Beşiktaş hisseleri yüzde 5.06, Fenerbahçe 4.97, Galatasaray hisseleri yüzde 4.13 primli hareket ediyor. Trabzonspor hisseleri ise yüzde 2.68 primli.

TRT Spor’da yer alan haberde ağır borç yükü altındaki futbol kulüplerinin durumunu konuşmak için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın ve Süper Lig Kulüp Başkanları Ziraat Bankası genel müdürlüğünde bir toplantı yaptığı belirtildi.

İLGİLİ HABERHerkese yapılandırma var vatandaşa yokHerkese yapılandırma var vatandaşa yok

4 BÜYÜKLERİN BORCU 10 MİLYARIN LİRAYI GEÇTİ

Haberde, kulüplerin borçlarının yeniden yapılandırılması ve vadelendirilmesinin konuşulduğu toplantıda kulüplere 31 Ocak’a kadar gelir gider bilançolarını hazırlamaları için süre verildiği belirtilerek şöyle denildi:

“Bilançoları inceleyecek olan TBB ve konsorsiyum ortakları her kulüp için farklı bir plan çıkaracak. Borçların 5 yıla kadar taksitlendirilmesi önerisi de değerlendirelecek. Süre de borca ve bilançolara göre belirlenecek…. TBB çatısı altında tüm borçlar üstlenilecek” denildi.

Sadece dört büyük futbol kulübünün borçlarının 10 milyar lirayı geçtiği belirtiliyor.

REUTERS

Son güncelleme: android-time 11:56 07.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more