Vatandaş boy değil oy verecek

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 23 Haziran’da İstanbul seçimlerini yenileme kararının ardından turizm sektörü ve tatil planı yapan vatandaşlar seferberlik ilan etti. 23 Haziran'daki turların yüzde 90'ı ertelendi.

Vatandaş boy değil oy verecek

Turizm şirketleri değişim talepleri için özel ekipler kurarken, erken rezervasyon ile satın alınan ve seçim dönemine denk gelen paket turların yüzde 90'ı iptal edildi. Yurtiçi organizasyonlarda herhangi bir sıkıntı yaşamayan turizm sektörünün önde gelen örgütleri, yabancı havayolu şirketlerine ve otellere yazı yazarak, erteleme kolaylığı istedi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, seyahat acentalarıyle yaptıkları görüşmelerde erken rezervasyon ile paket tur satın alan vatandaşların yüzde 90'a yakınından değişiklik ve iptal talebi geldiğini öğrendiklerini açıkladı.

“ÖNCE DEMOKRASİ” DEDİLER

Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu ise “Bütün şirketler para iadesi yaptı. Yani ‘Gitmezsen parasını ödersin' şeklinde bir yaklaşımda bulunmuyorlar. Önce demokrasi diyorlar. Bu sevindirici bir şey” dedi.