Sözcü Plus Giriş

Aşk acısından kendisine kiralık katil tuttu

İstanbul Kartal'da bir ilkokulda öğretmenlik yapan İlkay Sivaslı 10 yıldır ilişki yaşadığı kişiyle evlilik hayalleri suya düşünce kendisini öldürmesi için kiralık katil tuttu. Kiralık katil de öğretmen İlkay Sivaslı’ya aşık olunca 24 gün öldürmedi. İlkay Sivaslı’nın ısrarı üzerine tetiği çeken kiralık katil Adana’da yakalanırken, filmlere konu olacak trajedi ortaya çıktı.

Tugay SADAY
19:00 -
Aşk acısından kendisine kiralık katil tuttu

Kartal'da bir ilkokulda öğretmenlik yapan İlkay Sivaslı (41) isimli kadın yaklaşık 10 yıldır evli olan İ.E. ile (40) ilişki yaşıyordu. İlkay Sivaslı ilişki süresi boyunca sevgilisi İ.E. için kredi çekerek borca girdi. Borçlarını ödeyemeyince Pendik Kavakpınar Mahallesi’nde Tacikistan uyruklu üç kadın ile yaşamaya başladı.

KENDİSİ İÇİN KİRALIK KATİL TUTTU

İlişkisini sürdürmek isteyen İlkay Sivaslı sevgilisi İ.E.'den kendisi ile evlenmesini istedi. İ.E. ise ayrılmak istediğini söyleyerek İlkay Sivaslı'yı borçları ile baş başa bıraktı. Bu durumu kabullenmeyen İlkay Sivaslı ise kendisini öldürtmek için yaklaşık bir ay önce internet üzerinden kiralık katil tuttu.

ÖLÜM ŞARTLARI KOYDU

İlkay Sivaslı kendisini öldürmesi için tuttuğu kiralık katil Tanju D.'ye 5-6 bin lira vererek görüşme ayarladı. Görüşmede İlkay Sivaslı kendi ölümüyle ilgili kiralık katile bazı şartlar sundu. Şartlar arasında İlkay Sivaslı arkadaşlarının yanında ve boğularak öldürülmeyecekti.

KİRALIK KATİL KURBANINA AŞIK OLDU

Bir süre sonra Tanju D. ise kurbanı İlkay Sivaslı'ya aşık olunca kendisini bu düşüncesinden vazgeçirmeye çalıştı. İlkay Sivaslı ise “Ben artık yaşamak istemiyorum, beni öldür” diyerek Tanju D.'ye baskı yapmaya başladı.

ÖNCE ÖLDÜRDÜ SONRA HASTANEYE GÖTÜRDÜ

Israr üzerine Tanju D. yanındaki silahla 21 Nisan günü İlkay Sivaslı’yı evinde vurdu. Daha sonra sağlık ekiplerini arayan Tanju D. vurduğu İlkay Sivaslı'yı hastaneye götürdü. Kendisini İlkay Sivaslı'nın yakını olarak tanıtan Tanju D. Sivaslı'nın ölümü üzerine Adana'ya kaçtı.

KİRALIK KATİLİN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri kiralık katil Tanju D.'yi Adana'da gözaltına alarak İstanbul'a getirdi. Sorguya alınan Tanju D. ifadesinde, “İlkay Sivaslı beni kendisi öldürmem için kiraladı. Kendisinden 5-6 bin lira gibi bir ücret aldım. Bir süre sonra İlkay Sivaslı'ya aşık oldum. Kendisini vazgeçirmek istesem de ısrar etti. Ben de olayı gerçekleştirdim” dediği öne sürüldü.

Son güncelleme: 19:36 30.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more