Sözcü Plus Giriş

Çöken binanın kolonlarından alınan numuneler incelenecek

İstanbul Kartal'da, geçtiğimiz hafta 8 katlı Yeşilyurt Apartmanı'nın çökmesi sonucu 21 kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin delillerin toplanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Binanın kolonundan beton ve demir kalitesinin tespiti için numuneler alındığı bildirildi. Alınan örneklerdeki deniz kabukları ise durumun ne kadar dehşet verici boyutlarda olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Sevgim Begüm YAVUZ
13:07 -
Çöken binanın kolonlarından alınan numuneler incelenecek

Kartal’da, geçtiğimiz çarşamba günü 8 katlı Yeşilyurt Apartmanı’nın çökmesi sonucu 21 kişinin hayatını kaybetmiş, 14 kişi de yaralanmıştı. Yaşanan olaya ilişkin başlatılan soruşturma sürüyor. Soruşturma kapsamında çöken binanın kolonlarından beton ve demir kalitesinin tespiti için numuneler alındı.

Kartal’da çöken Yeşilyurt Apartmanı’nın inşasında deniz kabuğu kullanıldığına ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

Alınan örneklerden malzeme kalitesinin tespit edileceği belirtilirken betonda kullanılan kumun da özellikle inceleneceği kaydedildi.

KUSUR TESPİTİNE YÖNELİK DELİL TOPLANIYOR

Görevlendirilen cumhuriyet savcılarının, enkaz alanında bilirkişi eşliğinde delillerin toplanması yönündeki çalışmaları sürdürdüğü bilgisine ulaşıldı. Öte yandan, kusurların tespitine yönelik olay yerindeki incelemeler ve delil toplama işlemleri devam ediyor.

FOTO: AA

İLGİLİ HABERKartal'da riskli binanın yıkımı sürüyorKartal'da riskli binanın yıkımı sürüyor
Son güncelleme: 11:15 06.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more