Sözcü Plus Giriş

Dünya Kanser Günü nedir? 4 Şubat Dünya Kanser Günü ile ilgili merak edilenler…

4 Şubat Dünya Kanser Günü Kanser Kontrol Örgütü (UICC) yürüttüğü kampanyalarına 2019 yılında da devam ediyor. Dünya Kanser günü ile ilgili merak edilenler haberimizde. Her yıl milyonlarca ölüme neden olan ve pek çoğu önlenebilir olan hastalığa karşı Dünya Kanser Günü'nde dikkat çekiliyor. İşte 4 Şubat Kanser Günü hakkında detaylar...

00:15 -
Dünya Kanser Günü nedir? 4 Şubat Dünya Kanser Günü ile ilgili merak edilenler…

Dünya Kanser günü nedir? Dünya Kanser Günü her yıl Dünya Kanser Günü Kanser Kontrol Örgütü tarafından 4 Şubat günü dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak adına çalışmalar yapılmaktadır.

DÜNYA KANSER GÜNÜ NEDİR?
UICC , Kanser Gününde kanser konusunda farkındalık yaratarak ve eğitim vererek önlenebilir milyonlarca ölüm vakasının önüne geçmeyi hedeflemektedir. Ayrıca hükümetleri ve bireyler kansere için harekete geçmeye davet etmektedir.

GEÇEN SENE: “YAPABİLİRİZ, YAPABİLİRİM” SLOGANI İLE DİKKAT ÇEKİLDİ

Dört yıllık Dünya Kanser Günü kampanyası en geniş çalışmasını 2018 yılında gerçekleştirmişti. Geçtiğimiz sene ‘yapabiliriz, yapabilirim' sloganı ile çalışmalar yapan örgüt, Dünya Kanser Günün’de önlemeden tedaviye, bireyden topluma, sivil toplumdan resmi kuruluşlara kadar herkesin kansere karşı yapılabilecek her türlü şeyi yapabileceği mesajı verilmektedir.

Son güncelleme: 08:40 04.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more