Sözcü Plus Giriş

Enkazdan yaralı çıkarılan Havva’nın annesi yaşadıklarını anlattı

Kartal'da çöken binanın enkazından 6 saat sonra kurtarılan Nazan Tekgöz, tedavi olduğu hastanede olay anında ve enkaz altında yaşadıklarını anlattı.

17:36 -

Cevizli Mahallesi’nde çöken Yeşilyurt apartmanında enkaz altında kalan Azra Havva Tekgöz (6)’ün annesi Nazan Tekgöz (37), beşinci katta oturduğu binanın çökme anında yaşadıklarını anlatırken, deprem olduğunu zannettiğini söyledi. Nazan Tekgöz, “Olaydan önce zaten birkaç sefer hissetmiştim ben ama deprem olduğunu zannettim. Olay anı da zaten çok hızlı oldu bir saniye içinde ev çöktü. Benim evde eşimin halası vardı, bir de kızım vardı öbür odada. Birden bir ses geldi, biz ayağa kalktık. Eşimin halası ile birlikte birbirimize sarıldık ve düştük. O anda zaten biz ölürüz diye tahmin ettik. Biz her yer yıkıldı zannettik. Deprem olduğunu düşündük. Sonra ben baktım bir delik var orada. Süpürgelik, taş vardı onları aldım dışarıya attım. İmdat diye bağırdım. Oradan biri geldi sağ olsun. Bize yardım etti, kurtardılar” dedi.

İLGİLİ HABERSon dakika: Kartal'daki riskli binalar ile ilgili kan donduran iddia!Son dakika: Kartal'daki riskli binalar ile ilgili kan donduran iddia!

“SANKİ MEZARA GİRMİŞ GİBİYDİK” 

“Kızım içerideydi onu söyledim” diyen Tekgöz, “Kurtarın diye yalvardım. Biz beşinci kattaydık. Çok korktuk. Ölümdü resmen bizim için. Sanki mezara girmiş gibiydik. Biz halamla birlikte dedik artık bizi kimse kurtaramaz. Şahadetimizi getirelim dedik. Getirdik de zaten. Biz deprem olduğu için herkes kendi derdine düşer diye düşündük. Ben baktım çünkü diğer çocuklarım dışarıdaydı, öbür binalar da mı yıkıldı dedim, kimse cevap vermedi. Sonra baktım karşıdan delikten gördüm binalar yıkılmamış. Sonra bizi kurtarmaya gelen abi sağ olsun, ‘yok sadece sizin eviniz yıkıldı’ dedi. Diğer çocuklarım okuldaydı. Eşim bağırıyordu dışarıdan. Yeğenlerim bağırıyordu. ‘Biz buradayız korkmayın’ diye. Onların çığlıklarını duyuyordum. Komşularım, benim kulağım yerdeydi bağırıyorlardı imdat diye. Onları duydum. Hepsini duyuyordum yani bütün sesleri. Dışarının çok kalabalık olduğunu görüyordum. Kızım öbür odadaydı. Ben oturma odasında zannediyordum mutfaktan çıkmış. Bilmiyorum tabi nasıl oldu o anda. O da benim gibi bacağında sorunu var. İnşallah onu da atlatır yakın zamanda” diye konuştu.

İLGİLİ HABERSon dakika haberi... Kartal'daki çöken binada can kaybı 21'e çıktıSon dakika haberi... Kartal'daki çöken binada can kaybı 21'e çıktı

AKLIMIZIN UCUNDAN GEÇMEDİ

Yaşanan olaydan önce evde duydukları sesler üzerine deprem olduğunu düşünen Nazan Tekgöz, “Pazartesi gecesi saat 3’tü. Biz uyumamıştık. Tam yatağa girdim. Çok güçlü bir şekilde ‘güm’ sesi geldi. Gardolabım sallandı. Eşimi kaldırdım. Dedim deprem oldu. Avizelere baktı, yok yanlış anlamışsındır dedi. İnternete baktık, televizyona baktık. Deprem yoktu. Bir gün ertesinde tekrar oldu. Tık sesi geldi, çok güçlü değildi. Hissettim ama depremdir, artçılarıdır ve ya bir yerde patlama oluyor da bize mi yansıyor öyle şeyler düşündük.  Kesinlikle aklımızın ucundan geçmedi binanın çökeceği falan” dedi. DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more