Sözcü Plus Giriş

Erdoğan: Keyifli çaylar yudumlasın millet

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin seçim çalışmaları sırasında ikram edeceği 200 gramlık çayları ve kenevirden yapılan alışveriş çantalarını tanıttı. Erdoğan, "Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır, diyorduk. Şimdi değiştirdik işi, şimdi de çay. Buna da ne diyoruz, 'çay keyfi'... Bu çok önemli. Keyifli çaylar yudumlasın millet. Yani bunu Rizeli olduğum için söylemiyorum. Çayın gerçeği bu olduğu için söylüyorum" diye konuştu.

17:33 -

İstanbul Sandık Başkanları Buluşması öncesinde Sinan Erdem Spor Salonunun önünde kurulan çadırda partililere seslenen Erdoğan, 31 Mart’ın milletin, ülkenin yeniden bir dirilişe vesile olmasını diledi. Toplantıyı, İstanbul’da tüm sandıkların kontrol altında tutulması, sandıklara tam manasıyla hakim olmak için yaptıklarını, sandık esaslı bir seçim çalışması modeli olduğunu dile getiren Erdoğan, “Bu sandık esaslı seçim çalışması modelinde de aktörler sizsiniz.” dedi.

İLGİLİ HABERErdoğan kestane ve simitleri elleriyle dağıttıErdoğan kestane ve simitleri elleriyle dağıttı

Ana kademe, kadın ve gençlik kolları olmak üzere sandıklara hakim olacaklarını belirten Erdoğan, “Sandıklarda en ufak bir su sızmasına, kaçağa yol vermeyeceğiz. Ortalama diyelim ki bir sandıkta 300-350 seçmen var. Bunları paylaşacağız. Ana kademe 3’te 1’ini, diğer 3’te 1’ini kadın kolları, diğer 3’te 1’ini gençlik kolları. Sandık seçmen listesini koyacağız önümüze ve bunların üzerinde çalışacağız. Gençler, gençlere ulaşacak. Kadınlar, kadınlara ulaşacak. Ana kademe, ana kademeye ulaşacak ve bunların üzerinde çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

“ÇAY KEYFİ ÇOK ÖNEMLİ”

Önceki seçimde vatandaşlara kahve dağıtıldığını hatırlatan Erdoğan, yarından sonra partililere 200-250 gramlık çay paketleri dağıtılacağını, bunların seçmenlere ulaştırılacağını söyledi. Erdoğan, ” ‘Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır’ diyorduk. Şimdi değiştirdik işi, şimdi de çay. Buna da ne diyoruz, ‘çay keyfi’ Bu çok önemli. Keyifli çaylar yudumlasın millet. Yani bunu Rizeli olduğum için söylemiyorum. Çayın gerçeği bu olduğu için söylüyorum. Bütün hanım kardeşlerim, hazırlanan çay poşetlerini teşkilatımız sizlere teslim edecek, siz de bunları ikram edeceksiniz ve ‘keyifli saatler’ diyeceksiniz. Bununla beraber inşallah evlere gireceğiz ve evlerde bu keyifli saatler olurken bir diğer tarafta da inşallah siz unutulmayacaksınız, biz unutulmayacağız ve beraberce bu yolda yürüyeceğiz” diye konuştu.

“TAKSİM’DE TRAFİK OLMAYACAK”

Artık Taksim’de araç trafiği olmayacağını, meydanın tamamıyla yürüyüş alanı haline geleceğini dile getiren Erdoğan, Sultanahmet ve Beyazıt Meydanı’nı da düzenleyeceklerini kaydetti.”İstanbul’un 959 mahallesinde 800 irtibat noktası kurduk.

İLGİLİ HABERErdoğan'dan kitapta, dergide, gazetede KDV müjdesiErdoğan'dan kitapta, dergide, gazetede KDV müjdesi

Erdoğan, “Bugün burada pek çok partinin aldığı oy sayısından daha fazla kişinin katımıyla sandık görevlileri toplantısı yapıyorsak 31 Mart’ta bunun hakkını vermemiz lazım. İstanbul’da bulunduğum günlerde yürütülen çalışmaları yerinde görmek için her an bir irtibat noktasına gelebilirim. Yakın takip edeceğiz. Gerçekleştirdiğiniz her faaliyette yüreğimle kalbimle yanınızda olduğum gibi inşallah fırsat buldukça fiziki olarak da çalışmalarınıza katılacağım. İnşallah bu şekilde 31 Mart’ta ‘memleket işi, gönül işi’ diyerek AK Parti’yi bir kez daha zafere ulaştıracağız” ifadelerini kullandı. AA

Son güncelleme: 22:58 10.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more