Sözcü Plus Giriş

Hastanenin asansörü düştü!

Muğla'nın Menteşe ilçesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde içerisinde 7 kişinin bulunduğu asansörün arıza nedeniyle düşmesi sonucu kardiyoloji uzmanı Doç. Dr. Murat Biteker'in bacağı kırıldı.

19:03 -
Hastanenin asansörü düştü!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Yönetimi’nden yapılan yazılı açıklamada, A Blok 3 numaralı asansörünün ani bir arıza sonucu düştüğünün tespit edildiği bildirildi.

İLGİLİ HABER10 işçiye mezar olan asansör faciasında TOKİ görevlileri beraat etti10 işçiye mezar olan asansör faciasında TOKİ görevlileri beraat etti

OTOMATİK FREN SİSTEMİ DEVREYE GİRDİ AÇIKLAMASI

Bu tür olaylar için otomatik bir fren sistemi bulunan asansörün 1,5 katlık bir düşmenin ardından eksi 3. kata varmadan durduğu aktarılan açıklamada, şunlar belirtildi:

“Asansörlerin hepsi yeşil bandrollü olup bakım ve kontrol eksiği bulunmamaktadır. Kontrollerin tam ve zamanında yapılması teknik birimimiz tarafından denetlenmektedir. Hastanemizde sürekli olarak asansör firmasının bir elemanı bulunmaktadır ve ani arızalara müdahale etmektedir. Olay anında asansörde 7 kişi bulunduğu tespit edilmiştir. Asansördeki bir gebeyi koruma refleksi ile davranan bir hekimimizin bacağı kırılmış, yapılan ameliyat neticesi sağlık durumu iyi durumdadır. Diğerlerinde bir yaralanma söz konusu olmayıp sıkıntısız biçimde tahliye edildi.”

İLGİLİ HABERBalıkesir'de asansör boşluğuna düşen kadın yaralandıBalıkesir'de asansör boşluğuna düşen kadın yaralandı

Açıklamada, olay anında asansörde bulunan hamile kadının önlem olarak hastanede gözlem altına alındığı, idare tarafından olayla ilgili inceleme başlatıldığı bildirildi. AA

İstanbul Seçim Sonuçları ->

Son güncelleme: android-time 19:43 04.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more