Sözcü Plus Giriş

İBB Sözcüsü Murat Ongun: Kredi sorununu çözdük!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, kredi sorununu çözdüklerini belirterek "Kaynarca-Tuzla-Pendik metro hattının yapımına başlıyoruz. Bu hattımız 1 milyon yolcuya hizmet verecek." ifadelerini kullandı.

19:46 -

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Twitter hesabından kredi sorununu çözdüklerini duyurdu.

İLGİLİ HABERCHP Grup Sözcüsü açıkladı: İller bankası da İBB'ye kredi vermiyorCHP Grup Sözcüsü açıkladı: İller bankası da İBB'ye kredi vermiyor

KAYNARCA-TUZLA-PENDİK HATTININ YAPIMINA BAŞLANIYOR

Ongun, “Kaynarca-Tuzla-Pendik metro hattının yapımına başlıyoruz. Bu hattımız 1 milyon yolcuya hizmet verecek.” paylaşımı yaptı.

İLGİLİ HABERİBB'nin stratejik planı belli olduİBB'nin stratejik planı belli oldu

“BÜTÜN HATTI TEKRARDAN GÖZDEN GEÇİRİYORUZ”

İBB Raylı Sistemler Daire Başkanı Pelin Alpkökin, “Belki de en son finans kaynağını yarattığımız projelerimizden bir tanesi. Çok yakın bir zamanda Fransız Kalkınma Ajansı ile bir kredi imzaladık. Bu hattımızın da hemen hemen hiç çalışma yapılmadan sözleşmesi imzalanmış, saha teslimleri yapılmış ve o şekilde yüzde 1 fiziksel ilerlemeyle bekleyen hatlarımızdan bir tanesiydi.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERİBB hizmetlerine yüzde 15'e varan zam geldi!İBB hizmetlerine yüzde 15'e varan zam geldi!

Kredi anlaşmasının yeni imzalandığını belirten Alpkökin, “Teknik olarak, iş programı olarak, işte kontrollük olarak bütün hattı tekrardan gözden geçiriyoruz.” dedi.

Son güncelleme: 19:49 14.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more