James Le Mesurier’in son görüştüğü arkadaşının ifadesi alındı!

İstanbul Beyoğlu’nda ofis olarak kullandığı evinin penceresinden atlayarak intihar ettiği değerlendirilen James Gustaf Edward Le Mesurier'nin son görüştüğü arkadaşı Faruk Habibi’nin de ifadesi alındı. Mayday Rescue Vakfı’nın Suriye sorumlusu olduğu öğrenilen Habibi yaklaşık 2 saat süren ifadesinde, “Görüşmemizde James çok tedirgin görünüyordu” dedi.

James Le Mesurier’in son görüştüğü arkadaşının ifadesi alındı!

Beyoğlu'nda ofis olarak kullandığı evinin penceresinden atlayarak hayatını kaybeden Le Mesurier'le ilgili başlatılan soruşturma çok yönlü devam ediyor. Soruşturma kapsamında Le Mesurier'in en son görüştüğü arkadaşı Mayday Rescue Vakfı'nın Suriye sorumlusu Faruk Habibi Asayiş Şube Müdürlüğü'ne ifadeye çağrıldı.

İngiliz ajan James Bond hayranı çıktı! İşte hayat hikayesi... İlginizi Çekebilir İngiliz ajan James Bond hayranı çıktı! İşte hayat hikayesi...

“LE MESURİER ÇOK TEDİRGİNDİ”

Yaklaşık 2 saat süren ifadede Le Mesurier ile görüştüğünü teyit eden Habibi, “Benim çok yakın arkadaşımdı. Adalar'daki evinden neden geldiğini sordum. Çok tedirgin görünüyordu. Tedirginliğine anlam veremedim. Kendisini sakinleştirmeye çalıştım. Ölümüne çok üzüldüm” dedi.

İngiliz ajanın ölümünde kritik ayrıntı! Ve ilk kez konuştu İlginizi Çekebilir İngiliz ajanın ölümünde kritik ayrıntı! Ve ilk kez konuştu

PENCEREDE DETAYLI İNCELEME

Olayla ilgili soruşturmayı derinleştiren polis, Le Muserier'in atladığı pencerede inceleme yaptı. Yapılan incelemelerde pencerede herhangi bir boğuşma izi ya da sürüklemeye yönelik izlerin olmadığı öğrenildi.

ATLADIĞINDA YARI ÇIPLAKTI

Olayın ardından el konulan Le Mesurier ve eşi Emma Winberg'in cep telefonlarını ve diz üstü bilgisayarının incelenmesi sürüyor. Öte yandan Le Mesurier'in düştüğü esnada üzerinde sadece iç çamaşırının bulunduğu, düştükten sonra bir kez daha sekerek başını yere çarptığı öğrenildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...