İBB’ye ait yüzlerce araç gece yarısı Yenikapı’ya getirildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim öncesinde yaptığı açıklamada AKP döneminde ihtiyaç fazlası kiralanan yüzlerce aracı, israfın kanıtı olarak Yenikapı Meydanı'na toplayacaklarını söylemişti. Dün gece Yenikapı'ya getirilen ve üzerlerinde İBB logoları da bulunan yüzlerce araç, akıllara 'Bu araçlar onlar mı?' sorusunu getirse de İBB'den henüz bir açıklama yapılmadı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, araçların İBB'ye ait olduğunu doğrulayarak, "Bu ufacık bir başlangıç" dedi.

Gece yarısı Yenikapı miting meydanına getirilen yüzlerce araç, tartışma yarattı.

 

FOTO:SÖZCÜ DRONE

Araçların sergilenmek üzere bu alana getirildiği iddia edildi.

İşte o araçlar:

FOTO: SÖZCÜ

RESMİ AÇIKLAMA HENÜZ YOK AMA…

İBB’den konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak söz konusu araçların İBB filosunda bulunan fakat ‘hizmet için’ kullanılmayan araçlar olduğu öğrenildi. Otomobillerin ya ihtiyaç fazlası ya da İBB hizmetleri dışında; çeşitli kişi ve STK’lara tahsis edilen araçlar olduğu sanılıyor.

FOTO:SÖZCÜ DRONE

Yenikapı’daki alanda araç sayısı da her geçen dakika artıyor. Alandaki araçlar İBB personeli tarafından kayıt altına alınıyor.

FOTO: SÖZCÜ

“BU SADECE UFACIK BİR BAŞLANGIÇ”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da sosyal medyadan yaptığı paylaşımda araçların İBB’ye ait olduğunu doğrulayarak, “Bu sadece ufacık bir başlangıç. Araçların devamı halka yapılan ihanetlerin ise sonu geliyor. Rantı kollayanların karşısında halkı koruyan bir anlayış ve başkan İstanbul'a nefes aldırmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

FOTO:SÖZCÜ DRONE

FOTO: SÖZCÜ

FOTO: SÖZCÜ

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...