Sözcü Plus Giriş

Türbanlılara hakaret etmişti 1 yıl hapsi isteniyor

Atatürk Havalimanı'ndaki başörtülü işçilere ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içerikli videolar paylaşan Bülent Kökoğlu, hakkında ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Şeyma ULUSOY
Güncellenme: 12:02, 08/05/2019
Türbanlılara hakaret etmişti 1 yıl hapsi isteniyor

28 Mart günü İzmir'den İstanbul Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali'ne gelen Bülent Kökoğlu, burada çektiği videoda başörtülü bir güvenlik çalışanını göstererek hakaret içerikli sözler sarf etti. Kökoğlu aynı videoda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaretlerin de olduğu videoya sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Kökoğlu, savcılık işlemlerinin ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' ve ‘Cumhurbaşkanına hakaret' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“CUMHURBAŞKANI'NA HAKARET KASTIM YOKTU”

Bülent Kökoğlu savcılık ifadesinde, evlenmeyi düşündüğü kız arkadaşının başörtülü olduğunu ve kız arkadaşından ayrıldıktan sonra İstanbul'a geldiğini, bu sebeple videodaki sözleri söylediğini belirterek diğer video içinse şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı'na hakaret içeren video için pişmanım. Bu videoyu çektiğim esnada ağır alkollüydüm. Cumhurbaşkanı'na hakaret kastım yoktu. Ben kendim de AK Parti'ye oy veriyorum” dedi.

İlginizi ÇekebilirTürbanlılara hakaret eden şahsın ifadesi ortaya çıktıTürbanlılara hakaret eden şahsın ifadesi ortaya çıktı

HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK

Yapılan soruşturma sonunda hazırlanan iddianamede, Kökoğlu'nun ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması talep edildi.
Kökoğlu'nun Sabiha Gökçen Havalimanı'nda çektiği videosundaki Cumhurbaşkanı'na hakarete dair soruşturma ise devam ediyor. Kökoğlu, bu soruşturma kapsamında tutuklu bulunuyor.