Sözcü Plus Giriş

Ünlü iş kadını Necla Zarakol gözaltına alındı

İstanbul’da ünlü iş kadını Nejla Zarakol gözaltına alındı. Zarakol’un bir iş adamı hakkında spekülasyon yapıldığı iddiası üzerine başlatılan soruşturma sebebiyle gözaltına alındığı öğrenildi.

Habip ATAM
12:16 -
Ünlü iş kadını Necla Zarakol gözaltına alındı

Reklam dünyasının tanınmış isimlerinden Nejla Zarakol'un gözaltına alınmasına sebep olan olay, bir iş adamının şikayetiyle başladı. İddiaya göre, emniyete giderek ifade veren iş adamı, hakkında spekülasyon haberler yaptırıldığını söyleyerek, Zahide Üner'den şikayetçi oldu. Üner, geçtiğimiz hafta Muğla'nın Marmaris ilçesinde düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Hakkında FETÖ ile ilgili farklı bir soruşturma bulunduğu belirtilen Zahide Üner'in sahte kimlikle yurt dışına kaçmaya çalıştığı öne sürüldü. Üner'e yardım ettiği öne sürülen Tolga Danışman da gözaltına alındı. Spekülasyon soruşturması kapsamında ifadesi alınan Zahide Üner'in haber yaptırmak için avukatı vasıtasıyla Nejla Zarakol'a ulaştığını söylediği öne sürüldü. Zarakol'un bu iddialar üzerine gözaltına alındığı belirtildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan Nejla Zarakol, Zahide Üner, Avukat Tolga Danışman ve ismi öğrenilemeyen bir şüphelinin, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusunun sürdüğü öğrenildi. Olayla ilgili açıklama yapan Zarakol'un kardeşinin yaptığı açıklamada, “Bugün içinde bulunduğu durumun mutlaka bir yanlışlıktan kaynaklanmış olduğuna ve ifadesi alındığında bu yanlışlığın anlaşılacağına yürekten inanıyorum” dediği öğrenildi.

Son güncelleme: 16:56 21.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more