Sözcü Plus Giriş

Üsküdar Belediyesi mağdurlarının eylemi sürüyor: Bizi haksız, hukuksuz yere işten attılar

AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin herhangi bir gerekçe göstermeden işten çıkarttığı 150 işçiden bir kısmı, seslerini duyurabilmek için belediye binası önünde basın açıklaması yaptı. Dindar biri olduğunu söyleyen ve arkadaşlarının 'Mustafa Hoca' diye hitap ettiği işçilerden Mustafa Kasap, “Başkan bizi içki içmekle suçluyor. Sarhoş geliyormuşuz işe. Böyle bir şey olabilir mi? Bizi haksız, hukuksuz yere işten attılar. Biz AK Partiliyiz.” dedi. Eyleme CHP'li Ataşehir Belediyesi'nden çıkartılan Melike Şahin de destek verdi.

Fatma VURGUN
15:33 -

İstanbul'da AKP'li Üsküdar Belediyesi'nde işten çıkarılan işçiler belediye binası önünde basın açıklaması yaptı.

Mustafa KASAP

“İÇKİ İÇTİĞİMİZİ SÖYLÜYORLAR”

1 yıl güvenlik görevlisi olarak çalıştığını daha sonra ise temizlik işçisi olarak görevlendirildiğini dile getiren Mustafa Kasap, “11 Temmuz'da belediyeye çağırıp iş akdinin fesh edildiğini söylediler. Sebebini sorduğumuzda da kimse bize cevap vermiyor. Biz namussuz, şerefsiz değiliz. Biz alın teriyle ekmeğimizi kazanıyoruz. Başkan yardımcısıyla görüşmek için kapısında bekledik. Çıkıp ‘Sizin hiç şansınız yok' dedi. Nerede adalet, nerede hukuk? Başkan bizi içki içmekle suçluyor. Sarhoş geliyormuşuz işe. Böyle bir şey olabilir mi? Bizi haksız, hukuksuz yere işten attılar. Biz AK Partiliyiz. Biz kefenimizi giydik, tankların altına gittik. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘One minute' dedi. Havaalanına yürüyerek karşılamaya gittik. Yazık, günahtır haksız hukuksuz yere bizi işten attılar. Emeğimizi, işimizi geri istiyoruz. Bakanlara sesleniyorum. Hani ‘dava' diyorlar ya hani dava arkadaşlarımız? Hani il başkanı, ilçe başkanı neredeler? Çekiniyorlar, korkuyorlar. Zaten verdikleri de bir asgari ücret.” diye konuştu.

Gülhan Ayvacı

“EŞİMİN PSİKOLOJİSİ BOZULDU”

Üsküdar Belediyesi'nde çalışırken eşinin işten çıkarıldığını söyleyen Gülhan Ayvacı ise “Biz çok yalnız bırakıldık. Sebebini öğrenmek istiyoruz. Eşimin psikolojisi bozuldu. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Kim bize destek olacak? Kim yardım edecek? Biz yalnız kaldık.” ifadelerini kullandı.

İşçiler belediye önünde basın açıklaması yaptı.

CHP'li Ataşehir Belediyesi'nde işten çıkarılan Melike Şahin ise işin ve emeğin dili, dini, ırkı, mezhebi olmadığını ifade ederek, “İşlerimizi geri istiyoruz” dedi.

İLGİLİ HABERAtaşehir Belediyesi iki işçiyi gerekçesiz işten çıkardıAtaşehir Belediyesi iki işçiyi gerekçesiz işten çıkardı

 

İLGİLİ HABERAtaşehir Belediyesi'nin işten çıkardığı işçilerin belediyeye girişleri de yasaklandıAtaşehir Belediyesi'nin işten çıkardığı işçilerin belediyeye girişleri de yasaklandı
Son güncelleme: 18:35 22.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more