Sözcü Plus Giriş
SONER YALÇIN

Yeni kitap Yeni din

6 Şubat 2019

İlahiyat Profesörü Hayret­tin Karaman yazdı:
Genelkurmay, karar­gâhında muhafaza etti­ği -dinler tarihi ve İslâm'ın doğruluğu konularında çok önemli olan- Barnabas İncili'ni neden açıklamaz, yayınlamaz! (17 Ocak 2019, Yeni Şafak)
Sadece Karaman değil…
Hz. İsa'nın öğrencilerin­den Barnabas tarafından yazıldığı iddia edilen Bar­nabas İncili hakkında neler yazılıp- söylenmiyor ki:
– “Bilimsel Düşüncenin Gücü” sözüyle gazetelere tam sayfa ilan verilen, petrol, su ve gaz gibi yakıt gerektir­meyen motor projesi “Erke Dönergeci”, emekli gene­rallerin katılımıyla halka duyuruldu. Generaller bu bu­luşu Barnabas İncili'nden öğrendi! Ancak Oyakbank'ı 2.7 milyar dolara satın alanlar generalleri susturup projeye son verdirdi!
Bülent Arınç'a suikast kumpasının sebebi, Genel­kurmay Kozmik Oda'da­ki Barnabas İncili'ne ulaş­maktı!
Muhsin Yazıcıoğlu'nda Barnabas İncili fotoğrafları vardı; bu nedenle öldürülüp hafıza kartındaki fotoğraflar alındı!
Çok uzatmayayım…
Bir de Barnabas İnci­li'nin nasıl bulunduğu­nun hikâyesi var:
Kimine göre Babat Aşireti lideri Ferhan Babat 1981'de Hakkari'de bir mağarada buldu! Ancak General Veli Küçük el koyup Özel Harp Dairesi'ne verdi…
Bu konuyla çok ilgilenen­lerden Müfid Yüksel'in yazısını aktarayım:
1983 kışında, Şırnak Uludere Kela Memo mevki­inde avlanmaya çıkan Timur Ağa ve adamları bir ara av köpeklerini kaybeder. Köpek­lerinin yeraltı gibi bir yerden seslerini işitirler. Fenerler ala­rak buraya girerler ve birçok yeraltı odasının olduğu, adeta bir yeraltı şehri ile karşılaşır­lar. Odalardan büyük olanın­da büyükçe bir lahit gören köylüler, hazine umudu ile kapağını açarlar. Lahitin için­de mumya, yanında ise büyük boy kitapla karşılaşırlar.(…)
– Bu İncil nüshaları 2009 Şubat'ına kadar Genelkur­may Karargâhı'nda muha­faza edilmekteydi. Sonrasını ise bilmiyoruz… (25 Şubat 2012, Yeni Şafak)

Oyun kurucular

Aziz Üstel'den Turgay Güler'e kadar bu esrarengiz konunun peşine takılmayan kalmadı. Erdoğan'ın danışmanlığını yapan Prof. Mehmet Çelik de bunlardan biri!
Konuyla asıl ilgilenen FETÖ idi! Zaman gazetesi kurucularından Mehmet Ali AslanZaman yazarı Sami Karamısır, Hakkari'de bulunduğu iddia edilen Barnabas İncili'ni satın almak isteyen Zaman yazarı Ahmet Ersöz hep bu çevrenin insanlarıydı!
Zaman gazetesi başyazarı Ali Ünal “Barnabas İncili” kitabını 2006'da çıkardı.
FETÖ kaçkını Aydoğan Vatandaş ise, “Kayıp Kitap Barnabas'ın Sırrı” adlı kitabını 2007'de yayınladı. Yazdığına göre, Barnabas İncili'ni ortaya çıkarmayan hain Ergenekon idi! Kitabının son cümlesi şöyleydi: “Barnabas İncili, hâlâ Genelkurmay Başkanlığı Harp Dairesi'nin gözetiminde ortaya çıkartılacağı günü bekliyor.”
Aydoğan Vatandaş'ın bir sonraki kitabının adı şuydu: “Apokrifal: Kayıp Kitap, Ergenekon ve Bir Cinayetin Anatomisi.”
Kitaba göre, Aziz Barnabas'ın Kıbrıs'taki mezarının soyulmasını araştıran Kıbrıslı gazeteci Kutlu Adalı da bu sebeple Ergenekon tarafından öldürülmüştü!
Sadece bu kadar değil
FETÖ elemanı Erkam Tufan Aytav yurt dışına kaçana kadar Bugün TV'de “Analiz” programında sürekli Barnabas İncili konusunu inceledi!
FETÖ, bu Barnabas İncili ile neden bu derece ilgiliydi?
Sorunun yanıtından önce şunu belirtmeliyim:

Meselenin aslı

Güya, Barnabas İncili Vatikan tarafından halktan gizleniyordu. Çünkü:
– Barnabas İncili'nde:
– Kutsal kitabın Hz. İsa'ya Zeytindağı'nda Cebrail aracılığıyla nazil olması (Tanrı'nın Oğlu/teslis inancı çürütülmesi) gibi Hristiyanlığı kökten değiştirecek…
Hz. İsa'nın “benden sonra Muhammet gelecek” müjdesi gibi Hristiyanları Müslüman yapacak kadim bilgiler yazılıydı!
Sadece Hristiyanları değil…
Cumhurbaşkanı İzak Rabin'in torunu Viktoria Rabin, Golan Tepeleri'nde Barnabas İncili'nin bir nüshasını 2002'de buldu! Okur okumaz Müslüman oldu! Ve kazı çalışmalarını sürdürürken Etiyopyalı biri tarafından öldürüldü…
Hikâye çok…
Oysa hepsi uydurma!
16. yüzyılın son çeyreğinde Müslüman bakış açısıyla yazılmış sahte (psödoapokrif) bir kitaptı Barnabas İncili… Güya kitap Hz. İsa döneminde yazılmıştı; oysa İspanya'da 685 yılından sonra kullanılan “denarius” isimli para biriminin yazılması gibi çeşitli absürtlükler vardı! Zaten… Abbas Mahmut el-Akkat, Süleyman Şahit, Prof. E. R. Hambye, Prof. Muhammet Yahya el-Haşimi gibi İslam âlimleri sahteliği kabul ediyordu.
Keza: Genelkurmay Başkanlığı “incilin” kendisinde bulunduğu iddialarını hep yalanladı.
Peki…
Barnabas İncili üzerinden FETÖ insanları neden kandırmak istedi?
“Dinler Arası Diyalog” konseptinin (“yeni din” yaratmanın– Müslümanlığı protestanlaştırma) ürünüydü bu hikâyelerin sebebi…
15 Temmuz darbesi başarılı olsaydı muhtemelen Barnabas İncili bulunacak ve İslam dini FETÖ tarafından yeniden yorumlanacaktı!
“Kurtarıcı mehdi” ise Fethullah Gülen olacaktı kuşkusuz…
Ah Hayrettin Karaman ah!
FETÖ'yü hiç kavrayamadınız!

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more