AKP’li Çelik’ten Tank Palet fabrikası açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Tank Palet fabrikasıyla ilgili "Fabrikanın sadece işletme hakkı devredilmiştir. CHP’nin bu konudaki iddiası bir yalan siyasetidir. Bütün denetim Milli Savunma Bakanlığı’ndadır. Fabrikaya ait tüm varlıklar devlet mülkiyetindedir" açıklaması yaptı.

AKP’li Çelik’ten Tank Palet fabrikası açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Avrupa Birliği’nin yaptırım açıklamalarına da yanıt veren Çelik, şunları söyledi:

* (İl ve ilçe binalarının kiralarının ödenmediği iddiası) Bizim aldığımız hazine yardımından yüzde 30'unu teşkilatlarımıza gönderiyorduk, pandemi sürecinde bunu yüzde 40 oranına çektik. Genel başkanımız teşkilatların ihtiyaçları konusunda hassastır. Bu konuda AK Parti’nin herhangi bir problemi yoktur, borcu da yoktur. Ödenmemiş bir kira durumu söz konusu değildir. Hiçbir çalışan kardeşimizin maaşının ödenmemesi de söz konusu değildir.

FRANSA’NIN KARABAĞ İLE İLGİLİ KARARI

* Bu karar hukuki açıdan hükümsüzdür. Fransa'daki zihniyeti göstermesi açısından manidardır. Minsk grubu içindeki tarafsızlığını da kaybetmiş olmakta.

* Tanımak demek oradaki gayri meşru yapılara onay vermek demektir. Tamamen dar bir çevreye şirin gözükme, diasporaya şirin gözükme kaygısıyla yapılmış bir yaklaşım olarak değerlendiriyoruz.

* Fransa gibi köklü bir devlete yakışmayan dar bir yaklaşımla hareket ediyorlar. Türkiye ile makul zeminde saygıya dayalı bir dil iletişim kurması gerekiyor.

AB’NİN YAPTIRIM AÇIKLAMALARI

* Yunanistan sürekli diplomasiyi çalıştırmaktan bahsediyor, ama AB zirvesi öncesi Türkiye'ye karşı son derece provokatif açıklamalar yapıyorlar. Türkiye olmadan Avrupa'nın güvenliği olmaz.

* Masadan kaçan Yunanistan tarafıdır. Komşuyuz ve bu coğrafyada hep beraber yaşayacağız. Türkiye'ye dayatmalarda bulunmanız hiçbir şekilde sonuç almaz. Türkiye'ye yaptırım dili kullanmak tamamen bir akıl tutulmasıdır.

* Türkiye mazlumlara kucak açmasaydı, aynı kavimler göçü gibi jeopolitik haritaların alt üst olduğu bir durumla karşılaşılacaktı. Aşırı sağcılar iktidara gelecekti. Dolayısıyla Avrupa demokrasileri Türkiye'ye borçludur. AB'nin yapması gereken ilk iş Türkiye'ye yaptırım dilini kullanmaktan vazgeçmesidir.

“İBRETLE İZLİYORUZ”

Türk gemisine müdahale ile ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamasına değinen Çelik, şunları söyledi:

* İnanılmaz yadırgatıcı buluyorum. Karşı tarafın tezlerinin CHP'nin yöneticilerinin tezi haline gelmesini ibretle izliyoruz. Üstelik biz bilgi de verdik. Cumhurbaşkanına saatlerce ulaşılamadı diyor. Herkeste cep telefonu vardır, 1 dakikada ulaşırsınız.

* Bu tezi dayandırdığınız teknik bilgiler, hukuki bilgiler tamamen yanlıştır. Gelinen noktada Yunanlılar kendilerinin muhalefet lideri tarafından haklı bulunduğu yönünde beyanat veriyorlar.

KILIÇDAROĞLU’NUN ‘DİNLENİYORUM’ AÇIKLAMASI

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına yanıt veren Çelik, “Adaylığı tutarlı bir davranış olur. Ama ithal aday arayışına girecekse Sayın Kılıçdaroğlu'nun iddiasızlığının altı çizilmiş olur” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun dinlenme iddiası ile ilgili de açıklama yapan AKP’li Çelik, “Bu iddia İçişleri Bakanımız tarafından güçlü bir şekilde çürütüldü. Elinde bilgi belge delil varsa savcılara versin, ortaya çıksın bunları açıklasın. Bakanımızın verdiği cevaptan sonra söyleyecekleri bir şey olmadığı halde hâlâ iddiaya devam ediyorlar” şeklinde konuştu.

“FABRİKANIN SADECE İŞLETME HAKKI DEVREDİLMİŞTİR”

Kılçdaroğlu'nun Tank Palet fabrikası ile ilgili açıklamasını değerlendiren Çelik, şunları söyledi:

* Yalan siyasetinin, yıkım siyasetinin sistematik bir şekilde devam ettirildiğini görüyoruz. Satıldığı iddiası açık ve net bir yalandır.

* Fabrikanın sadece işletme hakkı devredilmiştir. CHP'nin bu konudaki iddiası bir yalan siyasetidir. Bütün denetim Milli Savunma Bakanlığı'ndadır. Fabrikaya ait tüm varlıklar devlet mülkiyetindedir.

* Ne milli güvenliğimiz tehlikeye atan ne de mili güvenlik sırlarımızı paylaşan bir durum söz konusu. Tank Palet Fabrikası satıldı diyenin karşısına kolaylıkla yalancı mührü vurulabilir. DHA

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert eleştiri: Katar sevdası sizin gözlerinizi kararttı İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert eleştiri: Katar sevdası sizin gözlerinizi kararttı Maas'tan Türkiye'ye yaptırım sinyali: Çok çalıştık ama olmadı İlginizi Çekebilir Maas'tan Türkiye'ye yaptırım sinyali: Çok çalıştık ama olmadı Soylu'dan Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt İlginizi Çekebilir Soylu'dan Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...