Facebook’tan mesaj attı, halkı cepheye çağırdı

Azerbaycan-Ermenistan arasındaki çatışmalar hız kesmeden sürüyor. Azerbaycan; 21 köy ve bir kasabanın daha Ermenistan işgalinden kurtarıldığını duyurdu. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Facebook'tan yayımladığı video mesajında tüm Ermenileri cephede savaşmak için gönüllü olmaya çağırdı.

Facebook’tan mesaj attı, halkı cepheye çağırdı

Azerbaycan’ın Ermenistan işgali altında bulunun topraklarını geri almak için başlattığı operasyonlar sürüyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev; Fuzuli, Cebrayıl ve Zengilan bölgelerinde 21 köy ve bir kasabanın Ermenistan işgalinden kurtarıldığını açıkladı. Böylece 27 Eylül’den bu yana ele geçen yerleşim birimi sayısı 125’e ulaştı.

BELEDİYE BAŞKANLARINA TALİMAT

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ise sosyal medyadan vatandaşlara seslenerek, gönüllü olarak askere yazılmalarını istedi. Facebook’tan video paylaşan Nikol Paşinyan tüm Ermenilerin “ellerinde silahla savaşması” gerektiğini ifade etti ve yerel belediye başkanlarını da gönüllü birlikler oluşturmaya davet etti. Paşinyan, “Ya zafer, ya yenilgi. İkisinin arasında bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...