Sözcü Plus Giriş

İran’da uçak kazası! 176 kişi taşıyan yolcu uçağı düştü! Maalesef…

İran'da başkent Tahran'daki İmam Humeyni Havalimanı'ndan Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gitmek üzere havalanan Ukrayna Havayolları'na ait bir yolcu uçağı düştü. Teknik nedenlerle kalkıştan kısa bir süre sonra çakıldığı belirtilen Boeing 737 tipi uçakta, 176 kişi bulunuyordu. Yetkililer kazadan kurtulan olmadığını açıkladı. Uçakta 82 İranlı, 63 Kanadalı, 11 Ukraynalı, 10 İsveçli, dört Afgan, üç Alman ve üç İngiliz'in bulunduğu belirtildi.

Sozcu.com.tr
06:37 -
İran’da uçak kazası! 176 kişi taşıyan yolcu uçağı düştü! Maalesef…

İran’ın yarı resmi haber ajansı Fars, Ukrayna Uluslararası Havayolları’na ait 167 yolcu ve 9 mürettebat taşıyan Boeing 737 tipi uçağının İmam Humeyni Havalimanı’ndan kalktıktan sonra “teknik sorunlar” nedeniyle düştüğünü aktardı.

FOTO: Daily Mail

Reuters’ın haberine göre; uçağın, Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gitmek üzere Tahran’dan havalandığı belirtildi. İran Sivil Havacılık Örgütü Sözcüsü Reza Jafarzadeh, devlet televizyonuna verdiği demeçte, kurtarma ekiplerinin uçağın düştüğü bölgeye gönderildiğini söyledi.

İran Acil Tıbbi Hizmetler Departmanı Başkanı Pirhüseyin Kolivand, uçağın alev aldığını ve sağ kurtulan olma ihtimalinin olmadığını duyurdu. Kolivand, “Yangın çok şiddetli. Kurtarma yapamıyoruz. Bölgede 22 ambulans, dört ambulans otobüs ve bir helikopterimi var” dedi.

FOTO: Reuters

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı yetkilisi ise düşen uçakta 160’tan fazla yolcu ile mürettebat bulunduğunu söyledi. Reuters’a konuşan yetkili, kazadan kurtulan olmadığını açıkladı.

FOTO: Reuters

Uçak, İran’ın Kasım Süleymani suikastı nedeniyle ABD’ye Irak’ta yaptığı misillemenin hemen ardından düştü.

İLGİLİ HABERDÜNYA SAVAŞIN EŞİĞİNDE! İran'dan ABD'ye misilleme! Amerikan üslerini vurdularDÜNYA SAVAŞIN EŞİĞİNDE! İran'dan ABD'ye misilleme! Amerikan üslerini vurdular

 

Son güncelleme: 16:45 09.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more