İspanya’dan flaş corona virüsü açıklaması: Bir ayın en düşüğü

Corona virüsünün en çok etkilediği ülkelerin başında gelen İspanya'da güncel veriler kamuoyu ile paylaşıldı... İspanya Sağlık Bakanlığı, corona virüsü dolayısıyla yaşamını yitirenlerin sayısının 22.902'den 23.190'a çıktığını açıkladı. 288 insanın yaşamını yitirmesi son 1 aydaki en düşük veri olarak tarihe geçti.

İspanya’dan flaş corona virüsü açıklaması: Bir ayın en düşüğü

İspanya Sağlık Bakanlığı, corona virüsü ile ilgili güncel verileri açıkladı… Yapılan açıklamada ülkede corona virüsüne bağlı ölüm sayısı son 1 ayın en düşük seviyesine indi.

Ülkede son 24 saat içerisinde 288 insanın yaşamını yitirdiği belirtildi. Bu oranın 1 ayı aşkın bir süredir açıklanan en düşük sayı olduğu belirtildi. İspanya’da son 24 saat içerisinde açıklanan verilere göre ilk kez ölüm sayısı 300 seviyesinin altına düştü.

İspanya’da corona virüsüne bağlı ölüm sayısı 22.902’den 23.190’a çıkarken, ülke genelindeki toplam corona virüsü vaka sayısı da 205.905’ten 207.634’e çıktı.

İngiltere'den corona virüsü hamlesi: Oxford, antikor testi geliştirdi İlginizi Çekebilir İngiltere'den corona virüsü hamlesi: Oxford, antikor testi geliştirdi

ÇOCUKLAR İLK KEZ SOKAĞA ÇIKTI
Öte yandan Covid-19’la mücadele kapsamında 6 haftadır sokağa çıkamayan çocukların sokağa çıkmasına bugün izin verildi… Avrupa’da en sıkı corona önlemlerini uygulayan ülke olan İspanya’da bugün çocuklar uzun bir aradan sonra ilk kez sokağa çıktı.

Çok sayıda çocuk ebeveynleriyle sokakta gezerken bazı çocuklar da bisiklete binerek güzel havanın tadını çıkardı.

İspanya’nın Bilbao kentinde çocuklar 6 haftanın ardından ilk kez sokağa çıktı.

14 yaşın altındaki çocuklar Madrid sokaklarında eğlenirken, Reuters’a konuşan 9 yaşındaki Lucia Ibanez, “Okulu özleyeceğim hiç aklıma gelmezdi ama gerçekten özledim. Yüzüme rüzgarın ve temiz havanın gelmesini çok özlemiştim” ifadesini kullandı.

Ülke genelinde tek başlarına sokağa çıkamayacak durumda olan çocuklara ebeveynlerinin eşlik etmesine izin verildi. Her bir yetişkinin 3 çocuğa bakmasına izin verildi. Sosyal mesafe kurallarına uyulması gerektiğini açıklayan yetkililer, çocuk parklarının kullanılmasının ise yasak olduğunu duyurdu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa Bilim Çocuk Corona Covid-19 haberler İngiltere İspanya Ölüm Reuters Sağlık Sağlık Bakanlığı son dakika
Loading...