Sözcü Plus Giriş

Rusya’da corona kabusu bitmiyor: Bir ülkeyi daha geçtiler

Bir haftayı aşkın bir süredir günlük corona virüsü vaka sayısının 10 bin seviyesinin altına inmediği Rusya'da bugün de 10.899 yeni vaka tespit edildi. Rusya, İngiltere'yi geçerek vaka bazında en kötü durumdaki üçüncü ülke konumuna geldi.

Sozcu.com.tr
10:50 -
Rusya’da corona kabusu bitmiyor: Bir ülkeyi daha geçtiler

Corona virüsü salgınının görece geç etkilediği ülkelerden biri olan Rusya’da kabus bitmek bilmiyor… Bir haftayı aşkın bir süredir günlük vaka sayısının 10 binin altına inmediği ülkede son 24 saat içerisinde 10.899 yeni vakanın tespit edildiği açıklandı.

Güncel verilere göre ülkedeki toplam Covid-19 hasta sayısı 232.243’e çıktı. Rusya bu verilerle birlikte İngiltere’yi geride bıraktı. Son bir haftadır önü alınamayan bir artışla yeni vaka açıklayan Rusya geçen hafta İtalya, Fransa ve Almanya’yı geride bırakmıştı.

İLGİLİ HABERKorkunç olay: Solunum cihazı yangın çıkardı! Yoğun bakımdaki beş hasta öldüKorkunç olay: Solunum cihazı yangın çıkardı! Yoğun bakımdaki beş hasta öldü

Bugün yapılan açıklamada son 24 saat içerisinde 107 insanın yaşamını yitirdiği belirtildi. Ülke genelinde Covid-19’a bağlı hastalıklardan yaşamını yitirenlerin sayısı 2.116’ya çıktı.

Rusya’da corona virüsü salgınının tespit edildiği günden beri 5.8 milyondan fazla test yapıldığı açıklandı.

Son güncelleme: 09:56 14.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more