Trump’tan salgınla mücadelenin önde gelen isimleriyle ilgili bomba sözler

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinde corona virüsüyle mücadelenin önde gelen isimleriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Trump, Hastalıkları Koruma ve Önleme Merkezleri Direktörü Robert Redfield ile Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci'ye verdi veriştirdi.

Trump’tan salgınla mücadelenin önde gelen isimleriyle ilgili bomba sözler

Fox News’e konuşan Başkan Donald Trump vaka sayısının 4 milyona yaklaştığı ABD’de corona virüsü ile ilgili daha önce dile getirdiği “ortadan kaybolacak” açıklamasını yineledi.

“Sonunda haklı olacağım” diyen Trump, “Ortadan kaybolacak ve ben haklı olacağım” ifadesini kullandı.

Trump, Hastalıkları Koruma ve Önleme Merkezleri Direktörü Robert Redfield'ın ”Bahar ve kış ayları kamu sağlığında en zor dönemlerden biri olacak” açıklamasına da karşı çıktı ve “Bilmiyorum, onun bildiğini de sanmıyorum” dedi.

GEÇMİŞTE HATALAR YAPTI

Amerika’nın Sesi’nin aktardığına göre Donald Trump Ulusal Sağlık Enstitüsü'nde Bulaşıcı Hastalıklar Merkezi'nin başındaki isim Anthony Fauci için de “biraz telaşlı” nitelemesinde bulundu.

Fauci’nin geçmişte hatalar yaptığını belirten Trump bununla birlikte Fauci’yi sevdiğini belirtti.

Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre 3.7 milyon vakanın görüldüğü ABD, corona virüsünün en çok vurduğu ülke olarak başı çekiyor.

ABD Amerika bomba Corona Donald Trump Sağlık