Berat Albayrak: Dakika dakika bir istifanın anatomisi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Instagram hesabından istifa paylaşımı yapması bir dizi olaylar zincirinin başlangıcı oldu. Resmi makamlar 27 saat sonra açıklama yaparak istifanın kabul edildiğini duyurdu. İşte dün geceden bugüne dakika dakika yaşananlar...

Berat Albayrak: Dakika dakika bir istifanın anatomisi
8 KAS
19:00
8 KAS
19:00
İstifa paylaşımı
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Instagram hesabından ‘sağlık sebepleri gerekçesiyle' istifa ettiğini duyurdu. İstifa gönderisi sosyal medyayı sallarken resmi makamlar konu hakkında açıklama yapmadı.

 

8 KAS
20:00
8 KAS
20:00
Muhalefet ne diyor?
Muhalefet partileri istifa paylaşımı sonrası resmi makamlardan ses çıkmamasına tepki gösterdi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Ülke ekonomik buhranda. Saatlerdir Hazine ve Maliye Bakanı istifa etti mi belli değil. Aile kavgası ekonomiyi batırıyor. Milletimiz tek adam rejiminin kaprislerini çekmek zorunda değil.” diye konuştu.
8 KAS
20:50
8 KAS
20:50
Twitter'da hesap kapandı, paylaşım silindi
İstifaya ilişkin soru işaretlerinin arttığı sırada Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabında son aylara ait bütün gönderiler silindi. Hesapta sadece 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasına dair paylaşım kaldı. Berat Albayrak kişisel Twitter hesabını kapattı.

 

8 KAS
21:00
8 KAS
21:00
Muş: Görevine geri dönmesini temenni ediyoruz
AKP Grup Başkan Vekili Mehmet Muş Bakan Albayrak'ın görevden alınması üzerine şu mesaji paylaştı: Özverili çalışmalarına bizzat şahidiz. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz. Özverili çalışmalarına bizzat şahidiz. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz.
9 KAS
21:10
9 KAS
21:10
Akşener video paylaştı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa duyurusunun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendiği konuşmasını hatırlatan bir paylaşımda bulundu. Akşener, 'Bir yol ayrımındasın Sayın Erdoğan...Ya milletini seçip gerekeni yapacaksın ya da damadını seçip ilk sandıkta gideceksin' dediği görüntüyü paylaşarak aynı ifadeleri kullandı.
8 KAS
22:00
8 KAS
22:00
Televizyonlarda yer almadı
Bakan Albayrak'ın istifa paylaşımı çoğu ulusal kanalda gösterilmedi.
9 KAS
00:10
9 KAS
00:10
Bali iddiaları yalanladı
İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirileceği yönündeki iddiaları yalanladı.
9 KAS
01:34
9 KAS
01:34
Davutoğlu'ndan sert eleştiri
Gelecek Partisi Genel Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa etmesini 'Devlet düzenini aşiret anlayışına çeviren sistemin değişmesi zorunlu' sözleriyle değerlendirdi.
9 KAS
07:41
9 KAS
07:41
Piyasa gelişmeleri olumlu karşıladı
Hafta sonu önce Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın görevden alınması ve ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın henüz resmi olarak teyit edilmeyen istifa haberi, piyasalarda bomba etkisi yarattı. TL yüzde 4 seviyesinde değer kazanarak 8.06'ya kadar çekildi. Son iki yılda TL'nin en fazla değer kazandığı gün bugün oldu.
9 KAS
07:51
9 KAS
07:51
Dünyada gündem oldu
Hareketli geçen haftanın son saatlerinde Instagram üzerinden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sağlık sorunları sebebiyle istifasını duyurması gündem oldu. Bloomberg'e konuşan bakanlık kaynakları bu mesajın gerçek olduğunu söylerken, 'Telefonu da kapalıydı' yorumunu yaptı. New York Times ise, 'Biden'ın seçimi kazanması sonrasında Erdoğan tekrar ayarlama yapıyor' yorumunda bulundu.
9 KAS
09:05
9 KAS
09:05
Ağbal'dan görevimizin başındayız mesajı
Önceki gün sürpriz Cumhurbaşkanı Kararı ile Murat Uysal'ın yerine TCMB Başkanı olarak atanan Naci Ağbal ilk açıklamasını yaptı. Fiyat istikrar için tüm araçları kullanacaklarını ve gerekli adımları atacaklarını söyleyen Ağbal'ın şeffaflık ve hesap verilebilirlik vurgusu dikkat çekti
9 KAS
19:28
9 KAS
19:28
Çelik: Takdir Cumhurbaşkanı'nın
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa ettiğini duyurmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Çelik, “Zaten gündemi hepimiz takip ediyoruz. Göreve getirme, görevden alma, yetkilendirme, yetkisini alma Cumhurbaşkanlığı makamının takdirindedir. Sayın Cumhurbaşkanımız, kendi takdirlerinde olan bu konuyu uygun gördüğü şekilde kamuoyuyla paylaşacaktır” dedi.
9 KAS
21:55
9 KAS
21:55
İletişim Başkanlığı: İstifası kabul edildi
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün akşam sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sağlık koşullarını gerekçe göstererek istifa ettiğini duyurdu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan 27 saat sonra konuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, “Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir” denildi.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...