Colorado Eyaleti’nde karantina kararına karşı gelen restoran tamamen kapanıyor

Corona virüsü salgını nedeniyle mart, nisan ve mayıs aylarında Colorado Eyaleti’nde restoranların kapanması kararı alınmıştı. Ancak Castle Rock’ta bulunan C&C Breakfast and Korean Kitchen’ın sahipleri April ve Jesse Arellano, bu karara uymayarak Anneler Günü’nde restoranlarını açınca, lisansları 30 günlüğüne iptal edilmişti. Arellanolar, bu ayın sonunda C&C’nin bu şubesinintamamen kapatılacağını açıkladı.

Colorado Eyaleti’nde karantina kararına karşı gelen restoran tamamen kapanıyor

ABD'nin Colorado Eyaleti'nde bulunan C&C Breakfast and Korean Kitchen isimli restoran, geçtiğimiz Anneler Günü'nde eyalet kararına karşı gelerek kapılarını açmıştı. Bunun üzerine Castle Rock'ta bulunan restoranın lisansı 30 günlüğüne askıya alınmış, C&C'nin sahipleri Jesse ve April Arellano, Vali Jared Polis'e karşı dava açmıştı.

COLORADO SPRINGS ŞUBESİ AÇIK KALACAK

The Denver Post'ta yer alan habere göre C&C Breakfast and Korean Kitchen, finansal nedenlerle tamamen kapanma kararı aldı. Sosyal medyadan yapılan açıklamada, restoranın bu ay bitecek olan kira sözleşmesinin yenilenmeyeceği duyuruldu.

C&C'nin sahibi Arellanolar, “Buradaki iki yüzlülük, büyük işletmelerin, bizim gibi küçük işletmeler gibi incelenmemesi. Burası, cesurların özgür evi Amerika. Ancak şu anda suçlular övülürken, vatandaşlar suçlu muamelesi görüyor” açıklamasını yaptı. C&C'nin Colorado Springs'te bulunan şubesinin ise açık kalacağı belirtildi.

April Arellano, Anneler Günü'nde sosyal medyada yazdığı mesajda, “Eğer bir şeyler yapmazsam, işimizi kaybedeceğiz. İşimi kaybedecek olsam bile bunun mücadele ederek olmasını tercih ederim” diyerek yasağa rağmen restoranı açmalarını savunmuştu.

ABD Amerika Anneler Günü Corona dava Polis