Pegasus 1-15 mayıs tarihleri arasındaki seferleri de iptal etti

Daha önce 30 Nisan'a kadar seferlerini iptal eden Pegasus, bugün açıkladığı kararla 1-15 Mayıs dönemindeki tüm seferlerini de iptal etti. THY de yolcu sayısının Mart'ta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 53 gerilediğini açıkladı.

Pegasus 1-15 mayıs tarihleri arasındaki seferleri de iptal etti

Pegasus, corona virüsü için alınan ilave tedbirler doğrultusunda 1 Mayıs 2020 tarihinden 15 Mayıs 2020 tarihine kadar tüm seferlerin iptal edildiğini açıkladı.

Açıklamada, 25 Mart 2020 tarihinde yayınlanan SHY-Yolcu yönetmeliğine istinaden corona virüsü nedeniyle iptal olan seferler için bilet işlemlerinin şu şekilde düzenleneceği aktarıldı:

“Ücretsiz Açığa Alma:

İptal olan uçuşlarınızdan doğan ücretsiz açığa alma işleminizi flypgs.com ve Pegasus Mobil Uygulaması üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

– Biletinizi açığa almak ücretsizdir.

– Açık biletinizi 1 yıl süreyle dilediğiniz rotada kullanabilirsiniz.

– Açık biletinizi kullanmadığınız takdirde uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra ücretsiz iade hakkına sahip olursunuz.

– Açığa almış olduğunuz bileti yeniden kullanırken seçmiş olduğunuz yeni bilet ile eski biletiniz aynı ücret sınıfında olduğu sürece bilet farkı alınmayacaktır.

Pegasus'tan yurt içi biletleriyle ilgili duyuru İlginizi Çekebilir Pegasus'tan yurt içi biletleriyle ilgili duyuru

Ücretsiz Değişiklik:

İptal olan uçuşlarınızdan doğan ücretsiz değişiklik işleminizi sadece 0 (850) 250 67 02 numaralı çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

– 26 mart 2020 ve öncesinde alınan biletlerde cezasiz ve ücret farkı ödemeden 27 Mart 2021 tarihine kadar dilediğiniz bir uçuşla değişiklik yapabilirsiniz.

– 26 mart 2020 tarihinden sonra alınacak biletlerde seferin iptal olması halinde değişiklik cezası ödemeden sadece varsa yeni biletle arasındaki ücret farkını ödeyerek değişiklik yapabilirsiniz.

Ücretsiz İade:

İptal olan uçuşlarınızdan doğan ücretsiz iade işleminizi sadece 0 (850) 250 67 02 numaralı çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

– 25.03.2020 tarihinde yayınlanan SHY-Yolcu yönetmeliğine istinaden corona virüsü nedeniyle iptal olan seferler için iade ödemenizi karşılıklı uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra alabilirsiniz.”

THY 14 Büyükşehire uçuşları durdurdu İlginizi Çekebilir THY 14 Büyükşehire uçuşları durdurdu

THY’NİN YOLCU SAYISI YÜZDE 53 DÜŞTÜ

Öte yandan, THY’nin KAP’a bildirdiği Mart ve Ocak-Mart trafik sonuçları şu şekilde:

* Yolcu sayısı Mart’ta yüzde 53 azalışla 2,8 milyon oldu; yolcu sayısı iç hatlarda yüzde 44,9, dış hatlarda yüzde 59,1 geriledi.

* Yolcu doluluk oranı Mart’ta 17.6 puan azalışla yüzde 63.3 oldu.

* Taşınan kargo-posta Mart’ta yüzde 8,5 düşüşle 127 bin 869 tona geriledi.

Corona sosyal medya THY trafik