Sözcü Plus Giriş

Adalar Belediyesi’ne silahla saldıran şüpheli tutuklandı: ‘Alkolün etkisiyle böyle bir hata yaptım’

Adalar Belediyesi’ne sabah saatlerinde silahla saldıran ve gözaltına alınan 70 yaşındaki Murat A., “kamu malına zarar verme” suçundan tutuklandı. İfadesinde alkol aldıktan sonra sabaha karşı belediye binasının önüne gittiğini ileri süren Murat A., “Belediye elektrik ve suyu kesti. 15-20 tane fişek aldım sonra belediye binasına doğru gittim havaya doğru ateş ettim. Bir arkadaş araya girdi ‘ateş etme’ dedi. Ben de kendi rızamla silahı verdim” dedi.

Sevgim Begüm YAVUZ
Güncellenme: 18:36, 08/06/2020
Adalar Belediyesi’ne silahla saldıran şüpheli tutuklandı: ‘Alkolün etkisiyle böyle bir hata yaptım’

İstanbul Büyükada'daki belediye binasına silahla saldıran ve gözaltına alınan 70 yaşındaki Murat A., Adalar Adliyesi'ne sevk edildi. Savcılıktaki işlemlerinin ardından “kamu malına zarar verme” suçundan tutuklanması talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderildi. Kuvvetli suç şüphesinin bulunduğunu ve adli kontrol hükümlerinin yetersiz kalacağını kaydeden Adalar Sulh Ceza Hakimliği, Murat A.'nın tutuklanmasına karar verdi.

İFADESİNDE ‘ALKOLÜN ETKİSİYLE BÖYLE BİR HATA YAPTIM' DEDİ

Bir bahçe kiraladığını belirten Murat A., savcılıktaki ifadesinde, “Bu bahçe için gerekli yasal izinleri alarak elektrik ve su bağlattım. Bahçeye yapmış olduğum kamelya nedeniyle şikayetler sonrasından Adalar Belediyesi elektrik ve suyu kesti. Bu olay nedeniyle defalarca belediyeye gittim. Fakat bir sonuç alamadım. Hakkımı yediklerini düşünüyorum. 8 Haziran tarihinde sabah 06.00 sıralarında eşim N.A.'ya ait av tüfeğini alarak alkollü olmamın da etkisi ile belediye binasının önüne gittim. 3 yıldır bu işle uğraşmanın vermiş olduğu kızgınlıkla boş olduğunu bildiğim belediye binasının üst katlarına havaya doğru bu tüfekle ateş ettim. Kesinlikle kimseye zarar verme amacım yoktu. Hiçbir insanı hedef olarak seçmedim. Alkolün etkisiyle böyle bir hata yaptım. Pişmanım” dediği öğrenildi.

“15-20 FİŞEK ALDIM BELEDİYE BİNASINA GİTTİM”

Savcılıktaki işlemlerinin ardından sevk edildiği Adalar Sulh Ceza Hakimliği'ndeki sorgusunda ise söz konusu bahçeyi hobi bahçesi yapmak istediğini ancak çevredekilerin şikayet ettiğini söyleyen Murat A., Hakimlikteki sorgusunda da, “Bahçe dışında herhangi bir konut inşa etmedim. Belediye elektriği suyu kesti. 15-20 tane fişek aldım sonra belediye binasına doğru gittim havaya doğru ateş ettim. Bir arkadaş araya girdi ‘ateş etme' dedi. Ben de kendi rızamla silahı verdim” dediği öğrenildi.
İlginizi ÇekebilirAdalar Belediyesi'ne silahlı saldırı!Adalar Belediyesi'ne silahlı saldırı!

Yayınlanma Tarihi:15:36,