Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Özbekistan’a hijyen yardımı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, corona virüsü salgınıyla mücadelede kullanılmak üzere Kazakistan’dan sonra Özbekistan’a da maske ve dezenfektan desteğinde bulundu. 252 bin adet maske ve 5 bin litre el dezenfektanın yer aldığı hijyen paketlerini teslim alan Özbekistan Büyükelçiliği yetkilileri Ankara Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kısa süre içinde en az 4 ülkeye daha yardım göndereceği açıklandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, corona virüsü ile mücadele kapsamında kardeş ülkelere hijyen desteğini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Kazakistan'dan sonra Özbekistan'a da dezenfektan ve maske desteğinde bulundu. Gelen talepler doğrultusunda Özbekistan'a 252 bin adet maske ve 5 bin litre el dezenfektanından oluşan hijyen paketleri gönderildi.

YAVAŞ: DAYANIŞMAYI SÜRDÜREREK BUGÜNLERİ AŞACAĞIZ

Türk Cumhuriyetleri ve Balkan ülkelerinden gelen yardım taleplerine kayıtsız kalmadıklarını ve ilk olarak salgının artış gösterdiği Kazakistan'a 20 bin maske ve 12 bin el dezenfektanını gönderdiklerini belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Küresel ölçekte dayanışmayı sürdürerek bugünleri aşacağız” dedi.

COVID-19 nedeniyle zor günler geçiren kardeş ülkelere yardımların devam edeceğini vurgulayan Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla, “Özbekistan'a destek olmak için Özbekistan Büyükelçiliği aracılığıyla dezenfektan ve maske gönderdik. Dayanışma ile bu zor günleri atlatacağımızı biliyor, Özbek kardeşlerimize Ankara'mızdan selamlarımızı gönderiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Foto: Sözcü

TÜRK CUMHURİYETLERİNDEN SONRA BALKAN ÜLKELERİNE DE HİJYEN YARDIMI

Dış İlişkiler Daire Başkanı Ramazan Kabasakal, “Belediyemiz aracılığıyla Özbekistan'ın talebiyle maske ve dezenfektan yardımı yapıyoruz. Kardeş ülkelerimizde pandeminin artış göstermesi sebebiyle böyle bir yardım planlaması yaptık. Maske ve el dezenfektanlarını Özbekistan Büyükelçiliğinden gelen yetkililere teslim ettik. Gelen talepler doğrultusunda da yardımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

SIRADA KIRGIZİSTAN, HIRVATİSTAN, BOSNA HERSEK VE KKTC VAR

Ankara Büyükşehir Belediyesi kısa süre içinde Kırgızistan, Hırvatistan ve Bosna Hersek başta olmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne de hijyen yardımlarını gönderecek.

Foto: Sözcü

Yavaş: Halkta güven duygusunu inşa ettik İlginizi Çekebilir Yavaş: Halkta güven duygusunu inşa ettik Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert sözler: Her gelen seni aldatmış İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert sözler: Her gelen seni aldatmış
Ankara Bosna CHP Corona Cumhurbaşkanı Hırvatistan Kazakistan Kemal Kılıçdaroğlu Kırgızistan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Özbekistan Ramazan Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya Sözcü TAyyip Erdoğan