CHP’li belediye, 5 yılda 6,5 milyona kiralanan araçları 4,5 milyona satın aldı

CHP’li Bilecik Belediyesi önemli bir tasarrufa imza attı. Belediyenin değişik birimlerinde kullanılan ve 5 yıl için 6.5 milyon TL ödenen 14 aracı belediye 4.5 milyon TL’ye alarak belediye envanterine kattı.

CHP’li belediye, 5 yılda 6,5 milyona kiralanan araçları 4,5 milyona satın aldı

Bilecik Belediyesi tarafından alınan yerli üretim 14 araç, vatandaşların hizmetine sunuldu. Daha önce kiralama yöntemi ile 5 yıl için 6.5 milyon TL ödenen aracı belediye 4.5 milyon TL'ye alarak araçları belediye envanterine kattı.

TÖREN DÜZENLENDİ

CHP'li Bilecik Belediyesi otomobil, minibüs, arazi araçları, arazöz, kar küreme başlıklı iş makinesi ve kamyondan oluşan 14 aracı önceki yıllarda 5 yıllığına 6.5 milyon TL'ye kiralarken 14 aracı 4.5 milyon TL'ye satın aldı. Satın alınan araçlar nedeniyle düzenlenen törene CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, CHP İl Başkanı Metin Yaşar ve birim müdürleri katıldı.

BELEDİYE ENVANTERİMİZE KATILDI

Bilecik Belediye Başkanlığı Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

* Bilecik Belediyesi olarak, her alanda vatandaşlarımıza daha sağlıklı ve kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla 14 adet araç Belediye Başkanlığımız envanterine dahil edildi.

* Belediye Başkanlığımız tarafından yapılan inceleme ve çalışmalar neticesinde daha fazla maliyetli olan kiralık araç sistemi yerine belediye başkanlığı öz malı niteliği olacak araçlar ile hem belediye çalışanlarımıza hem de vatandaşlarımıza sağlıklı ve güvenli hizmet sunulacak.

* Daha önce uygulanan ve 5 yıllık kira maliyeti 6.5 milyon TL olan 14 adet araç, 4.5 milyon TL ile karşılığında satın alınarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Alınan 14 adet araç; binek, minibüs, arazi araçları, arazöz, kar küreme başlıklı iş makinesi ve kamyondan oluşmaktadır.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...