Sözcü Plus Giriş

Düğün salonları ne zaman açılacak? Düğünlerin yapılacağı tarih belli oldu…

Geçtiğimiz günlerde yapılan yapılan kabine toplantısında düğün salonlarının yeni ay ile birlikte açılmasına karar verildi. Gelecek aydan itibaren düğünler yeniden başlayacak. İşte düğünlerin yeniden başlamasına dair merak edilen detaylar...

15:38 -
Düğün salonları ne zaman açılacak? Düğünlerin yapılacağı tarih belli oldu…

Türkiye için yeni normalleşme adımları da karara bağlandı. Bu kapsamda, ara verilen düğünlerin yapımına 1 Temmuz’da başlanacak. İşte düğün salonlarının açılış sürecinde alınacak önlemler ve ayrıntılar…

DÜĞÜN SALONLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “Nikah salonları 15 Haziran'dan itibaren, düğün salonları ise 1 Temmuz'dan itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmete başlayabilecektir” ifadelerini kullandı.

Düğün salonlarının açılış tarihi belli oldu! Düğünler ne zaman yapılacak?

TAKI TÖRENİ İÇİN SANDIK

Takı töreni sırasında gelin ile damadın yanına sandık yerleştirilecek ve davetliler üzerine adını yazdığı zarfın içerisinde takısını sandığa bırakacak. Bu sırada gelin ve damada tokalaşma ya da sarılma yapılmayacak. Düğün boyunca gelin ve damada, yakınlarına yaklaşmaları halinde maske takılması önerisi yapılacak.

DÜĞÜN SALONLARINA CORONA ÖNLEMİ

Salon işletmecileri halay, horon oynamak isteyen konuklar için farklı bir uygulama sunacak. Sosyal mesafeyi korumak amacıyla 1.5 metre uzunluğundaki çubuklar hazırlayan işletmeciler, halay ya da horon müziği çaldığında bu çubukları konuklarına verecek. Halay çekmek isteyenler çubukların ucundan tutup, sosyal mesafeye uyarak eğlencelerini sürdürecek.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more