Sözcü Plus Giriş

Hafta sonu (8-9 Ağustos) sokağa çıkma yasağı var mı? Sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Hafta sonu için sokağa çıkma yasağı konusu gündemdeki yerini koruyor. Corona virüsü vaka sayısındaki artışın ardından birçok kişi, hafta sonunda sokağa çıkma kısıtlamasının olup olmadığını merak etmeye başladı. Konuyla ilgili son olarak Bakan Süleyman Soylu, gündemimizde yok açıklamasında bulundu. İşte hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili son gelişmeler...

Güncellenme: 21:27, 06/08/2020
Hafta sonu (8-9 Ağustos) sokağa çıkma yasağı var mı? Sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Tatil dönüşü artış gösteren vaka sayılarıyla birlikte vatandaşlar da sokağa çıkma yasağı konusunu merak eder oldu. Bugün açıklanan verilere göre, bugünkü hasta sayısı bin 153 kişi olarak açıklandı. Peki hafta sonunda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili resmi açıklama geldi mi? İşte kısıtlama hakkındaki yeni açıklamalar…

BAKAN SÜLEYMAN SOYLU’DAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI AÇIKLAMASI

Sokağa çıkma yasağı iddialarıyla ilgili Bakan Soylu şunları kaydetti:

* Sokağa çıkma yasağı ile ilgili ortaya konulabilecek değerlendirmeler de bu tezviratların bir parçasıdır. Böyle bir şey söz konusu değil, böyle bir şey gündemimizde de değil. En azından bizim bulunduğumuz çerçeve içerisinde böyle bir şey söz konusu değil. Elbette ki bilim kurulumuzun tüm tavsiyelerine uyuyoruz.

* Ben doktor değilim, profesör değilim hastalıktan anlamam. Biz, hastalıktan veya salgından anlayan kim varsa onun söylediği tedbirleri uygulamakla mükellefiz. Bizim belki bir hakkımız daha olabilir. O da toplumun sosyal durumunu iyi bir şekilde analiz edip ona göre adımlar atabilmek.

* Ama diğeri sağlık meselesi, o sağlıkçıların işidir. Biz bunu uygulamasıyla sorumluyuz. Bu konuda toplumu telaşa kaptırmak isteyen, dezenformasyonlarla topluma yanlış bilgi aktarmaya çalışanlar, endişe oluşturmak isteyenlerle ilgili, biliyorsunuz biz bu konuda maharetliyiz; gerek sosyal medyada, gerek diğer noktalarda bunu yapmaya çalışanlar varsa kanunlarımız çerçevesinde yakasından tutar alırız.

* Hiç kimsenin endişesi olmasın. Biz toplumumuzla bilgilerimizi paylaşıyoruz. Sadece bu kurallara uyalım. Onun dışında sokağa çıkma yasağı gibi, hastanelerle ilgili ortaya çıkarılan teziratlar gibi değerlendirmeler, elbette ki gerçekler oluşunca karşılık bulmadığı görülmektedir.

Yayınlanma Tarihi:21:23,