İBB’den Pınar Gültekin paylaşımı: Artık yeter!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) sosyal medya hesabından, eski sevgilisi tarafından öldürülen 27 yaşındaki Pınar Gültekin ile ilgili yapılan paylaşımda "Tek bir kadının daha öldürülmesine tahammülümüz yok" ifadeleri kullanıldı.

İBB’den Pınar Gültekin paylaşımı: Artık yeter!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi Bilimler Fakültesi son sınıfında öğrenim gören ve sınavlara hazırlanan 27 yaşındaki Pınar Gültekin 16 Temmuz tarihinde öğleden sonra aniden ortadan kayboldu. Ailesi polis ve jandarmaya başvurarak ayrıca sosyal medyadan yardım isteyerek Gültekin’in bulunmasını istedi.

Ekipler, Pınar Gültekin'i bulmak için geniş çaplı arama çalışması başlatmıştı. Polis, Gültekin'in AVM‘de bir kişi ile konuştuğunu ve bu kişinin Muğla merkezde Cüce Bar isimli eğlence mekanını işleten evli ve bir çocuk babası 40 yaşındaki Cemal Metin Avcı olduğunu belirledi.

PINAR GÜLTEKİN NASIL BULUNDU?

Avcı'nın Menteşe ilçesine bağlı Yerkesik Mahallesi'ndeki çiftlik evinin etrafındaki ormanlık alanda aramalarını yoğunlaştıran güvenlik güçleri ormanlık alana atılmış bir varil tespit etti.

İtfaiye ekiplerinin elektrikli keski ile güçlükle açabildiği varil içinden çıkan cansız kadın bedenin Pınar Gültekin'e ait olduğu saptandı.

İBB: ARTIK YETER

İBB’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Artık yeter” denilerek şu ifadeler kullanıldı:

* İstanbul Sözleşmesi'nin ve 6284'ün uygulanmasını ve kadınların eşit yaşamasını istiyoruz.

* Yasalar uygulanmış olsaydı Pınar Gültekin bugün aramızda olacaktı. Tek bir kadının daha öldürülmesine tahammülümüz yok!