İlhan Cihaner kimdir? İşte İlhan Cihaner’in siyasi hayatı ve kariyeri…

Bir dönem Cumhuriyet Savcısı olarak görev alan ve 24. Dönemde Denizli Milletvekili seçilen İlhan Cihaner'in CHP Genel Başkanlığı için aday olacağı konuşuluyor. Peki İlhan Cihaner kimdir? İşte İlhan Cihaner'in hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...

İlhan Cihaner kimdir? İşte İlhan Cihaner’in siyasi hayatı ve kariyeri…

CHP Parti Meclisi üyesi olan İlhan Cihaner’in Genel Başkanlığıa aday olacağı gündemdeki yerini korurken internette de sıkça araştırılmaya başlandı. Adalet Bakanlığı’ndaki görevi haricinde milletvekili olarak da görev alan İlhan Cihaner’in siyasi kariyeri hakkındaki bilgileri yazımızda sizler için derledik. İşte İlhan Cihaner’in biyografisi…

İLHAN CİHANER KİMDİR?

23 Şubat 1968’de Kars’ta doğdu. Baba adı İsmail Hakkı, anne adı Zeynep’tir. Hukukçu, Cumhuriyet Savcısı; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Gazi Üniversitesi Kamu Hukuku Siyaset ve Sosyal Bilimler Bölümünde yüksek lisans yaptı.

Reyhanlı, İdil, Çamlıdere Cumhuriyet Savcısı; Vezirköprü, Alaşehir, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı; Adana Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptı. 2012, 2014 ve 2016’da yapılan CHP kurultaylarında Parti Meclisi Üyeliğine seçildi. 24. Dönemde Denizli Milletvekili seçildi.
Cihaner, evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlhan Cihaner, eski cumhuriyet başsavcısı, Cumhuriyet Halk Partisi eski milletvekili. 2012, 2014 ve 2016’da yapılan CHP kurultaylarında parti meclisi üyeliğine seçilmiş olup, halen bu görevi yürütmektedir.