İzmir depremi sonrası 9 kişi gözaltına alındı! Aralarında yıkılan binaların müteahhitleri de var

İzmir'in Seferihisar içesi açıklarında 6.9 büyüklüğündeki deprem sonrası aralarında yıkılan binaların müteahhitleri ile fenni mesullerinin de bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.

İzmir depremi sonrası 9 kişi gözaltına alındı! Aralarında yıkılan binaların müteahhitleri de var

İzmir Seferihisar açıklarında meydana gelen depremde yıkılan ve ağır hasar alan binalarda meydana gelen can kaybı ve yaralanma olayları hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında Yağcıoğlu Apartmanı müteahhidi Ş.A ile fenni mesul O.A., Cumhuriyet Sitesi B ve C Blokları fenni mesulu E. İ., Yılmaz Erbek Apartmanı'ndaki market sahibi R.Y., market yapı sahibi M.Y. ile Yılmaz Erbek Apartmanı fenni mesulu N.B., Emrah Apartmanı fenni mesulu T.A., Doğanlar Apartmanı müteahhidi Ç.D. ve Rızabey Apartmanı müteahhidi H.H.Ö. soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

HASARLI BİNA SAYISI 504, BOŞALTILAN BİNA SAYISI 172

İzmir Büyükşehir Belediyesi şiddetli depremin ardından kurtarma çalışmalarının devam ettiği 4. günde hasar raporunu güncelledi.

Rapora göre yıkılan bina sayısı 7, hasarlı bina 504, boşaltılan bina 172 olarak açıklandı.

Toplam kurulan çadır sayısının 2 bin 588’e çıktığı, 369 bin 642 maske, 739 ısıtıcı, 25 bin 991 battaniye-yorgan dağıtıldığı duyuruldu.

Sadahadaki arama kurtarma personeli bin 784’e yükseltildi. Sahadaki toplam personel sayısı ise 6 bin 224 olarak açıklandı. (sozcu.com.tr-DHA)

İzmir ve Manisa'da korkutan tablo İlginizi Çekebilir İzmir ve Manisa'da korkutan tablo