Konya’da skandal görüntü: Süt kazanına girip banyo yaptı

Konya'daki bir süt fabrikasında çekilen skandal görüntüler sağlığımızla nasıl oynandığını gözler önüne serdi. Süt kazanın içine girip banyo yapan Uğur T., isimli şahıs o görüntülerini Tiktok'ta yayınladı. Birçok sosyal medya kullanıcısı görüntülere tepki gösterdi.

Konya’da üretim yapan bir süt fabrikasında skandal görüntüler ortaya çıktı. Fabrikada çalışan bir şahıs, süt kazanının içine girerek banyo yaptı.

GÖRÜNTÜLERİ TİKTOK’TA PAYLAŞTI

Süt kazanında banyo yaptığı anlar ise bir başka çalışan tarafından kaydedildi. Görüntüler TikTok’ta ‘ugurrturgut’ isimli bir hesaptan yayınlandı.

SOSYAL MEDYA KULLANICILARI OLAYA TEPKİ GÖSTERDİ

Görüntüleri izleyen  birçok sosyal medya kullanıcısı duruma tepki gösterdi. O tepkilerden bazıları şu şekilde:

*Konya’ bir süt fabrikasında skandal tiktok videosu, Umuyoruz ki gerekli merciler bu iğrenc videoyu görür ve gereken yapılır.

*Konya’da süt fabrikasında süt kazanına girip banyo yapmış adam. Nasıl bir çeşitsiniz ya? Artık neye şaşıracağımızı şaşırdık.

*Allah belanızı versin sizin! Konya’daki bir süt fabrikasında çekilen görüntülerde bir ”mahlukat” Süt kazanının içinde banyo yapıyor……. Hadi büyükleri geçtim insanlar bebeklerine içiriyor o sütleri

İNCELEME BAŞLATILDI

Görüntüler üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Konya'daki bir süt üretim tesisinde olduğu ileri sürülen halk sağlığını ve gıda güvenliğini hiçe sayan görüntüler üzerine söz konusu işletmeye ekiplerimiz ivedilikle yönlendirilmiştir. Gelişmeler, kamuoyu ile paylaşılacaktır” ifadelerine yer verildi.

FİRMADAN AÇIKLAMA

Görüntülerin yaşandığı Benefit Hayvancılık ise konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada  şu ifadelere yer verdi:

“Temel hedefi itibarsızlaştırma olan, elemanımız tarafından bilgimiz dışında çekilip çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşılmış görüntüler ve yapılan eylem bizleri de üzmüş olup kesinlikle kabul edilmesi mümkün değildir. İlgili şahsın iş akdi iptal edilmiş olup, hakkında gerekli yasal işlem ve incelemeler başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

SÜT TOPLAMA MERKEZİ KAPATILDI 

İş yeri Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talimatı üzerine kapatıldı.  Görüntülerin ardından süt toplama merkezinde denetim yapan Konya Tarım ve Orman Müdürü Ali Ergin, iş yeri hakkında 4 yasal işlem uyguladıklarını belirtti.

BİR KÖPEĞE EZİYET ETTİĞİ GÖRÜNTÜLER DE ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan aynı şahsın TikTok hesabından daha önce de bir köpeğe eziyet ederken çektiği videoyu paylaştığı ortaya çıktı. Görüntülerde tasmasından iple bağlanan bir köpeğin, aracın hızına yetişmek için koştuğu görülüyor.

2 İŞÇİ GÖZALTINA ALINDI

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında, banyo yapan Emre S. ile görüntüleri çekip paylaşan Uğur T.  polis tarafından gözaltına alındı.

Şüpheliler hakkında Türk Ceza Kanununun 185’inci ‘İçilecek sulara veya yenilecek veya içilecek veya kullanılacak veya tüketilecek her çeşit besin veya şeylere zehir katarak veya başka suretlerle bunları bozarak kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşüren kimseye iki yıldan onbeş yıla kadar hapis cezası verilir’ maddesi kapsamında işlem yapılacağı öğrenildi.

Sosyal medya bu kareyi konuşuyor... İhaneti yansıma ele verdi İlginizi Çekebilir Sosyal medya bu kareyi konuşuyor... İhaneti yansıma ele verdi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...