Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde operasyon: 10 gözaltı

Mardin Büyükşehir Belediyesi'nde yaklaşık 2 aydır süren denetimler kapsamında düzenlenen operasyonda aralarında üst düzey yöneticilerin de olduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde operasyon: 10 gözaltı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın göreve başlaması ile belediyede 2 aydır yürütülen denetimler sonucu oluşturulan raporlarda, yolsuzluk ve usulsüzlükler tespit edildiği ileri sürüldü.

İçişleri Bakanlığı ve Sayıştay müfettişlerinin hazırladığı raporlar doğrultusunda belediyede görevli, aralarında genel sekreter ve daire başkanlarının da olduğu 14 üst düzey yönetici görevden alındı.

ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER DE VAR

Yapılan incelemeler sonucunda Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunun ardından aralarında belediyede üst düzey yönetici olarak görev yapmış F.K. B.E., Y.E.A., S.Y. ile belediyeye iş yapan müteahhitlerin olduğu 10 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki sorgusu devam ediyor. DHA

AKP'li belediyenin 67 milyon TL harcadığı Sular Vadisi projesi 'susuzluktan' çürüdü İlginizi Çekebilir AKP'li belediyenin 67 milyon TL harcadığı Sular Vadisi projesi 'susuzluktan' çürüdü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...