Osmaniye’deki yangın kontrol altına alındı

Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Yukarı Çiyanlı köyünde çıkan orman yangını kontrol altına alındı.

Edinilen bilgiye göre Kadirli ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Yukarı Çiyanlı köyünde ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Görenlerin ihbarı üzerine bölgeye başta Kadirli Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ve çevre il ve ilçelerden gelen ekipler yangına ilk müdahaleyi yaptı.

20 arazöz, 3 iş makinesi ve 150 civarında orman yangın söndürme işçisi karadan, Adana Orman İşletme Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 1 yangın söndürme helikopteri ise yangına havadan müdahale etti.

FOTO: İHA

EVLER BOŞALTILMIŞTI

Yangın Yukarı Çiyanlı köyünde bulunan 2 ev ve ahıra da sıçramıştı. Yangının ilerleyiş istikametinde bulunan evler ise tedbir amaçlı Jandarma ekipleri tarafından boşaltılmıştı.

KONTROL ALTINA ALINDI

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, “Bugün Kahramanmaraş Andırın ve Osmaniye Kadirli ilçelerimizde çıkan orman yangınları, ekiplerimizin gayretli çalışmaları neticesinde kontrol altına alındı” dedi.

Bakan Pakdemirli: Hatay'daki tüm yangınlar kontrol altına alındı İlginizi Çekebilir Bakan Pakdemirli: Hatay'daki tüm yangınlar kontrol altına alındı