CHP’den liglerin başlatılması kararına tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, TFF'nin 12 Haziran'da liglerin tekrar başlatılması kararını eleştirerek; "Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kendi özgür iradesi ile ligleri başlatma kararı alıyormuş. TFF, devlet içinde devlet de bizim mi haberimiz yok?" diye sordu.

CHP’den liglerin başlatılması kararına tepki

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Öztrak’ın açıklamasından satır başları şöyle:

* Bakanlar Kurulu hafta içinde salgından çıkışa dair bir plan açıkladı. Türkiye hâlâ hasta sayısı en yüksek dünyadaki 9’uncu ülke durumunda. Buna rağmen sağlık çalışanlarının fedakar gayreti sayesinde salgının kontrol edilmesi ve hastaların tedavisinde belirli bir aşamaya geldik.

* Tabii bunda toplumumuzun kurallara uymak konusundaki özen ve dikkatinin de çok büyük katkısı oldu.

* Bilim Kurulu çıkış stratejisini artık sektör bazında, hatta il bazında belirlemelidir. Ancak son gelen verilere göre bu konuda bir başıbozukluk var. Sağlık Bakanlığı, liglerin 12 Haziran’da yeniden başlaması konusunda bakanlığın ya da Bilim Kurulu’nun herhangi bir önerisi ya da katkısı olmadığını ifade etti. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kendi özgür iradesi ile ligleri başlatma kararı alıyormuş. TFF, devlet içinde devlet de bizim mi haberimiz yok?

* Eğer salgından çıkış böyle yönetilecekse, isteyen istediği gibi özgür iradesiyle hareket edecekse bu Bilim Kurulu neden var? Sağlık Bakanlığı neden var?

“BU DEVLET NE HALE GELMİŞ, İNSANIN İÇİ ACIYOR”

* Gerçekten açılan bu soruşturmaları anlamakta güçlük çekiyorum. Söz konusu olan üst düzey bir devlet memurunun Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait bir araziyi kiralaması hususudur. Tabi ki bununla ilgili milletimiz adına grup başkanvekillerimiz her türlü soruyu soracak ve bununla ilgili tüm yayınları takip edeceklerdir.

* İletişim Başkanlığı görevini yürüteceksiniz ama sizinle ilgili yayın yapıldığı zaman basına yapmadığınız baskı kalmayacak. Onunla da yetinmeyeceksiniz CHP'nin TBMM'deki grup başkanvekillerine soruşturma açtırmaya kalkacaksınız.

* Gerçekten bu devlet ne hale gelmiş, insanın içi acıyor. Buradan hiçbir şey çıkmaz ama yapılan gerçekten iktidarın Saray hükümetinin hesap vermekten ne kadar uzak olduğunu bir defa daha açık ve seçik ortaya koymuştur.