Sözcü Plus Giriş

Bekir Coşkun son yolculuğuna uğurlandı

Pazar gecesi vefat eden SÖZCÜ yazarı Bekir Coşkun, memleketi Şanlıurfa'da son yolculuğuna uğurlandı. Dün Ankara'da öğle namazına müteakip cenaze namazı kılınan usta gazeteci, bugün Tülmen köyünde toprağa verildi.

Mehmet SERBES
Güncellenme: 15:18, 23/10/2020

Üç yıldır kanser tedavisi gören SÖZCÜ yazarı Bekir Coşkun pazar gecesi Ankara Şehir Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Coşkun için dün Bilkent Doğramacızade Ali Sami Paşa Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Andree Çoşkun, merhum eşinin fotoğrafını bir an olsun elinden bırakmadı.

Türk basının usta kaleminin naaşı bugün toprağa verilmek üzere memleketi Şanlıurfa’nın Tülmen köyüne getirildi.

(FOTO: SÖZCÜ)

Cenaze törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Bekir Coşkun’un eşi Andree Coşkun, oğlu Tolga Coşkun ve kızı Ebru Coşkun ile Bekir Coşkun’un kardeşleri, diğer yakınları, gazeteci arkadaşları ve siyasetçiler katıldı.

Coşkun, Tülmen Mahallesi Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığına defnedildi. Törende taziyeleri kızı Ebru, oğlu Tolga ve eşi Andree Coşkun kabul etti.

(FOTO: SÖZCÜ)

Bekir Coşkun'a son görevini yapmaya gelenler arasında, usta gazetecinin yakınları, dostları olduğu kadar sadık okurları da vardı. Bunlardan birisi olan emekli eğitimci Hüseyin Nergiz, cenaze için Kahramanmaraş’tan geldi. Nergiz, “Bekir Coşkun gibi yazarlar bir daha zor gelir. Böyle insanların arkasından gitmeyeceğiz de kimin arkasından gideceğiz” dedi.

İlginizi ÇekebilirBekir Coşkun: Asla vazgeçmeyinBekir Coşkun: Asla vazgeçmeyinİlginizi ÇekebilirSon saatinde tavla oynadı, çiğ köfte yedi...Son saatinde tavla oynadı, çiğ köfte yedi...İlginizi ÇekebilirBekir CoşkunBekir Coşkunİlginizi ÇekebilirBin terler! Bir yazardı.Bin terler! Bir yazardı.İlginizi ÇekebilirVefa!..Vefa!..İlginizi ÇekebilirLekesiz gazeteciLekesiz gazeteci

 

Yayınlanma Tarihi:13:18,