Susuz Belediyesi’nden İzmirli depremzedelere destek

Kars’ta CHP’li Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur, İzmir'de yaşanan 6.9 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedelere ulaştırılması için hazırlanan 10 ton patatesi TIR'la İzmir’e gönderdi.

Susuz Belediyesi’nden İzmirli depremzedelere destek

İzmir’de 110 kişinin hayatını kaybettiği 6.9 büyüklükteki depremin ardından Türkiye, İzmirli depremzedeler için tek yürek oldu.

Kars Susuz Belediyesi de Başkan Oğuz Yantemur koordinesinde, İzmir’de 6,6 büyüklüğündeki depremde evleri yıkılan veya yıkılma tehlikesi olup evlerine giremeyen ve yiyecek ihtiyacı olan İzmirli vatandaşlara yeni sökümleri yapılan 10 ton patates gönderildi.

Nakliye masrafları Onur Uludaşdemir tarafından karşılanan patates yüklü TIR, önde Türk bayrağı ve “Yüreğimiz Sizinle İZMİR” yazılı pankartla Kars'tan İzmir'e hareket etti.

Belediye Başkanı Oğuz Yantemur'un yanı sıra CHP Susuz İlçe Başkanı Savaş Zariç, CHP Kars eski Merkez İlçe Başkanı Onur Uludaşdemir de TIR’ın uğurlanmasında hazır bulundu.

“İZMİR’İN BU ZOR GÜNÜNDE YANINDA OLMAK İSTEDİK”

Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur şu ifadeleri kullandı:

* Öncelikle İzmir halkına depremden dolayı üzüntülerimizi bildiriyoruz. Depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

* Bugünler dayanışmanın önemli olduğu günlerdir. Bizde karınca kararınca Susuz Belediyesi olarak İzmir'deki depremzedelere ulaştırılmak üzere 10 ton patates gönderiyoruz.

* Patatesler, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ndeki yetkililerce teslim alınacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi geçmişte de bizim yanımızda oldu.

* Geçen yıl bize karla mücadele aracı, otobüs gönderdiler. Bu yıl da itfaiye aracı gönderecekler. Bizde İzmir'in bu zor gününde yanında olmak istedik. Karınca kararınca, elimizden geldiğince şimdilik yapacağımız buydu bizde bununla katkıda bulunmak istedik.

İzmir'deki dayanışma uzun yıllar unutulmayacak İlginizi Çekebilir İzmir'deki dayanışma uzun yıllar unutulmayacak

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...