Belediye çalışanlarının maaşları Bitcoin ile ödenecek

ABD’de Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, belediyede çalışanların maaşlarının ve vergilerin Bitcoin ile ödenmesi için öneride bulundu. Komisyon, 4’e 1 oyla kararı onaylayarak, konu hakkında atılacak adımların uygulanabilirliğini incelemeyi kabul etti.

Belediye çalışanlarının maaşları Bitcoin ile ödenecek

Kripto para piyasasının en temel para birimlerinden Bitcoin’in kullanım alanı genişlemeye devam ediyor. Son olarak ABD'de Miami Belediyesi'nden kripto para birimlerini teşvik etmeye yönelik bir öneri geldi.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, belediyede çalışanların maaşlarının tamamının veya bir kısmının Bitcoin olarak ödenmesi için öneride bulundu.

Suarez ayrıca, Miami'de yaşayanların emlak vergilerinin veya şehir ücretlerinin de tamamını veya bir kısmını kripto para ile ödemelerine izin verilmesini önerdi. Komisyon, 4'e 1 oyla kararı onaylayarak, konu hakkında atılacak adımların uygulanabilirliğini incelemeyi kabul etti.

BITCOIN’İN RİSKLERİ YAKINDAN İNCELENECEK

Silikon Vadisi yatırımcıları ve teknoloji şirketleriyle aylardır görüşmeler gerçekleştiren Suarez, Miami'de bazı hükümet fonlarının Bitcoin’e yatırılıp yatırılamayacağına ilişkin analizler yapılmasını istediğini de söyledi.

Komisyon üyeleri, kararı kabul etmelerine rağmen konuya ilişkin risklerin yakından incelenmesi gerektiğini belirtti. Komisyon üyelerinden Manolo Reyes, Suarez'in önerisinin “zamanın ilerisinde” olduğunu fakat yine de riskleri analiz etmeden uygulamaya geçilmemesi gerektiğini söyledi. (İHA)

Bitcoin çılgınlığı! Türkiye'nin elektrik kullanımının yüzde 40'ını aştı İlginizi Çekebilir Bitcoin çılgınlığı! Türkiye'nin elektrik kullanımının yüzde 40'ını aştı Musk, Bitcoin'e yatırım yapan diğer şirketleri de uçurdu İlginizi Çekebilir Musk, Bitcoin'e yatırım yapan diğer şirketleri de uçurdu Almanya'da bitcoin çıkmazı! Polis el koyduğu 60 milyon dolarlık hesabın şifresini bulamıyor İlginizi Çekebilir Almanya'da bitcoin çıkmazı! Polis el koyduğu 60 milyon dolarlık hesabın şifresini bulamıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...