Birleşmiş Milletler’den dinozorlu uyarı videosu

Birleşmiş Milletler Kalkınma Ajansı (UNDP) tarafından iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan kampanya kapsamında video yayınlandı. Videoda, BM Genel Kurulu'nda konuşma yapan animasyon bir dinozor dünya liderlerine insan türünün yok oluşa doğru giderken iklim değişikliğine ağır etkileri olan fosil yakıtlara milyarlarca para harcadığı mesajını verdi.

Birleşmiş Milletler’den dinozorlu uyarı videosu

Dinozorun animasyon olarak yerleştirildiği videoda, New York’taki BM Genel Merkezi’ndeki Genel Kurul Salonu’na giren dinozor, dinozorların soyunun göktaşlarıyla yok olduğunu ifade ederek insanlığın kendi yok oluşunu fosil yakıtlara milyarlarca dolar harcayarak hazırladığını vurguladı.

Dinozor daha sonra şaşkın diplomatların bakışları altında konuşmasına devam etti. Dinozor, “İnsanların mazeret üretmeyi bırakıp değişiklikler yapmaya başlama zamanı geldi. Fosil yakıtlara ödenen bu parayla yapabileceğiniz diğer tüm şeyleri düşünün. Dünyanın her yerinde insanlar yoksulluk içinde yaşıyor. Onlara yardım etmenin, tüm türünüzün yok olması için ödeme yapmaktan daha mantıklı olacağını düşünmüyor musunuz” dedi.
Birleşmiş Milletler duyurdu: Afganistan'ın yarısı açlıkla karşı karşıya İlginizi Çekebilir Birleşmiş Milletler duyurdu: Afganistan'ın yarısı açlıkla karşı karşıya

Birleşmiş Milletler'den uyarı: Dünya, felaket bir yolda... İlginizi Çekebilir Birleşmiş Milletler'den uyarı: Dünya, felaket bir yolda...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...