BM ve UNICEF, Taliban’la görüştü

Birleşmiş Milletler (BM) İnsani Yardım Koordinatörü Ramiz Alakbarov ve UNICEF'in Afganistan temsilcileri, Taliban Eğitim Komiseri'yle görüştü.

BM ve UNICEF, Taliban’la görüştü

Afganistan’da görevli olan BM Yardım Misyonu (UNAMA) tarafından yapılan açıklamaya göre, BM İnsani Yardım Koordinatörü Ramiz Alakbarov ve UNICEF’in Afganistan temsilcileri Kabil’de Taliban Eğitim Komiseri ile Afganistan’da olan kız ve erkek çocuklarının eğitiminin desteklenmesi konusunun görüşüldüğünü bildirdi.

Açıklamada, “BM, Afganistan’daki tüm kız ve erkek çocukların eğitimini destekleme konusundaki derin kararlılığını dile getirdi” ifadeleri yer aldı.
Afganistan'da son durum: ABD ve Almanya askerleri çatıştı, Taliban'dan 'kırmızı çizgi' uyarısı İlginizi Çekebilir Afganistan'da son durum: ABD ve Almanya askerleri çatıştı, Taliban'dan 'kırmızı çizgi' uyarısı

Hangi ülke kaç Afgan mülteci alacak? İlginizi Çekebilir Hangi ülke kaç Afgan mülteci alacak? New York Times'tan Erdoğan yorumu: Mülteciler siyasi bir sorun oldu İlginizi Çekebilir New York Times'tan Erdoğan yorumu: Mülteciler siyasi bir sorun oldu