Dışişleri Bakanlığı’ndan Ermeni terörist Sasunyan’ın serbest bırakılmasına tepki: Vahim bir hata

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan'ı öldüren Ermeni terörist Hampig Sasunyan'ın serbest bırakılarak sınır dışı edilmesini terörizme taviz veren vahim bir hata olarak gördüklerini belirterek kınadı. 

Dışişleri Bakanlığı’ndan Ermeni terörist Sasunyan’ın serbest bırakılmasına tepki: Vahim bir hata

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, Los Angeles Başkonsolosu şehit Kemal Arıkan’ı öldüren terörist Hampig Sasunyan’ın serbest bırakılması hakkındaki soruya yazılı cevap verdi.

Bilgiç, Ermeni terörist Hampig Sasunyan’ın üçüncü bir ülkeye sınır dışı edildiğini öğrendiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Adı geçen teröriste ilişkin kararı terörizme taviz veren vahim bir hata olarak gördüğümüzü ve kınadığımızı bir kez daha vurguluyoruz. Bu tür kararların terörizmle mücadeleye değil, terörizmin siyasi hedefler için başvurulabilecek kullanışlı bir araç olarak yüceltilmesine çalışan çevrelerin gündemine hizmet edeceği aşikardır. Bu vesileyle, bir kez daha şehit diplomatımız Kemal Arıkan’ı ve Ermeni terör örgütlerinin saldırılarında hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.”

Financial Times'tan Türkiye-Ermenistan analizi: Düşmana el uzatıyor İlginizi Çekebilir Financial Times'tan Türkiye-Ermenistan analizi: Düşmana el uzatıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...