EMA çocuklarla ilgili corona aşısı verilerini inceleyecek

Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Pfizer-BioNTech'ten 5 ila 11 yaş arası çocuklarla ilgili Covid-19 aşı verilerini ekim ayında, Moderna'dan ise kasım ayında sunmasını beklediğini açıkladı.

EMA çocuklarla ilgili corona aşısı verilerini inceleyecek

Avrupa İlaç Ajansı (EMA) Biyolojik Sağlık Tehditleri ve Aşılar Stratejisi Başkanı Marco Cavaleri düzenlenen basın toplantısında EMA'nın Covid-19 faaliyetlerine yönelik açıklamalarda bulundu.

Cavaleri, EMA'nın Pfizer-BionTech’ten 5 ila 11 yaş arası çocuklarla ilgili Covid-19 aşı verilerini ekim ayında, Moderna’dan ise kasım ayında sunmasını beklediğini açıkladı.

EMA, Pfizer-BioNTech için hatırlatma dozuna ait sonuçları ekim ayında bekleniyor
Cavaleri, Pfizer-BionTech aşısının 16 yaşından büyük kişilerde 2. dozdan en az 6 ay sonra verilmesi için hatırlatma dozunun kullanımına yönelik başvurunun değerlendirilmeye devam ettiğini ve sonuçların ekim ayı başında beklendiğini bildirdi.

Onaylanmış tüm Covid-19 aşılarının ölüme karşı güçlü koruma sağladığını hatırlatan Cavaleri, önceliğin her zaman mümkün olduğu kadar çok insanın tam olarak aşılanması olduğunu vurguladı.

Ünlü profesörden corona virüsü ile ilgili umut veren açıklama İlginizi Çekebilir Ünlü profesörden corona virüsü ile ilgili umut veren açıklama 'Bebeğe corona aşısı yapıldı, yan etkisi yok' diyen profesöre soruşturma İlginizi Çekebilir 'Bebeğe corona aşısı yapıldı, yan etkisi yok' diyen profesöre soruşturma
Avrupa BioNTech Corona Ege Üniversitesi Ekim ayı Kimdir Sağlık