Fransa’da şiddet: 20 gösterici sokakları savaş alanına çevirdi

Fransa’nın Alençon şehrinde polisin uyuşturucu kaçakçılığına karıştığı şüphesiyle 2 kişiyi gözaltına almasına tepki gösteren bir grup genç, sokaklardaki 13 aracı molotof kokteyli ile ateşe verdi. Öfkeli grup ihbar üzerine olay yerine gelen polise de havan topuyla saldırdı.

Fransa’da şiddet: 20 gösterici sokakları savaş alanına çevirdi

Fransa'nın Normandiya bölgesine bağlı Alençon şehrinde gece saatlerinde şiddet olayları yaşandı. Yaklaşık 20 genç, polisin uyuşturucu kaçakçılığına karıştığı şüphesiyle 2 kişiyi gözaltına almasına tepki göstererek sokakları savaş alanına çevirdi.

Gençler Perseigne semtinde molotof kokteylleriyle 13 aracı yakarken, olay yerine itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Ancak ekipler olay yerine geldiklerinde semtin farklı noktalarına konuşlanmış grubun havan topu ateşine maruz kaldı. 13 jandarmanın takviye olarak müdahale ettiği olayların yerel saatle 03.30 sıralarında yatıştığı belirtildi.

 

Belediye Başkanı Joaquim Pueyo, söz konusu gençleri “son derece ciddi” olarak nitelendirerek, saldırının uyuşturucu kaçakçılığına karıştığı şüphelenilen 2 gencin gözaltına alınmasına bir tepki olduğunu söyledi.

Saldırganların kimliğinin henüz belirlenmediğini ve herhangi bir tutuklama yapılmadığını vurgulayan Pueyo, “Bunlar çok ciddi olaylar ve umarım failler hızla sorguya çekilecektir. Çünkü bunu kabul edemeyiz” ifadelerini kullandı.

Orne Valisi Françoise Taheri de yaşanan olaylarda kimsenin yaralanmadığını söyleyerek, “Mağdur olmadığını belirtmekten memnuniyet duyuyorum. Çünkü polis, jandarma ve itfaiyecilere atılan havan topu ateşi göz önüne alındığında yaralanmalar olabilirdi” dedi.

Fransa'da 2 çocuğa cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen rahibe soruşturma İlginizi Çekebilir Fransa'da 2 çocuğa cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen rahibe soruşturma Fransa'da geri sayım sürüyor: Anketler Macron'un rakibi olarak Zemmour'u gösteriyor İlginizi Çekebilir Fransa'da geri sayım sürüyor: Anketler Macron'un rakibi olarak Zemmour'u gösteriyor Fransız medyasından büyükelçi krizine başyazı: Erdoğan'ın yanlış hesaplaması İlginizi Çekebilir Fransız medyasından büyükelçi krizine başyazı: Erdoğan'ın yanlış hesaplaması

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...