Kerkük’te IŞİD saldırısı: 3 ölü, 1 yaralı

Irak’ın Kerkük kentinde terör örgütü IŞİD'in polisi hedef aldığı silahlı saldırıda 3 polis hayatını kaybetti, 1 polis ise yaralandı.

Kerkük’te IŞİD saldırısı: 3 ölü, 1 yaralı

Irak’ta Kerkük Operasyonlar Komutanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, dün gece saatlerinde Kerkük’ün Dakuk ilçesi yakınlarında terör örgütü IŞİD, Irak polisine silahlı saldırı düzenledi. Saldırıda 3 polisin hayatını kaybettiği ve 1 polisin de yaralandığı belirtildi.

Kerkük Operasyonlar Komutanlığı, saldırı sonrası bölgeye çok sayıda takviye güç gönderildiğini ve IŞİD teröristleriyle yoğun çatışmaya girildiğini duyurdu. Çatışmada 6 teröristin öldüğü, 3 teröristin ise yaralandığı ifade edildi.

Geçtiğimiz Pazar günü IŞİD, Dakuk ilçesinde polise silahlı ve bombalı saldırı düzenlemiş, saldırıda 13 polis yaşamını yitirmişti.

Fransa'da terör saldırılarının baş şüphelisi: IŞİD'in askeriyim İlginizi Çekebilir Fransa'da terör saldırılarının baş şüphelisi: IŞİD'in askeriyim Kırmızı bültenle aranan IŞİD'li terörist sınırda yakalandı İlginizi Çekebilir Kırmızı bültenle aranan IŞİD'li terörist sınırda yakalandı