Kırmızı ışık kalktı, İngilizler harekete geçti: Türkiye’de fiyatlar dibe vurdu çağrısı

Yaz döneminde corona virüsü kuralları dolayısıyla Türkiye'den dönenlerin karantinaya alındığı İngiltere'de bu kısıtlamanın kalkması ülkeyi harekete geçirdi. İngiliz basını, "Türkiye'de tatil fiyatları dibe çöktü" başlıklarını kullanarak İngiliz poundunun TL karşısındaki değerinin arttığını hatırlattı.

Kırmızı ışık kalktı, İngilizler harekete geçti: Türkiye’de fiyatlar dibe vurdu çağrısı

Corona virüsü dolayısıyla bu yaz Türkiye’ye gelemeyen İngiliz turistler, Londra yönetiminin Türkiye’ye yönelik kısıtlamaları kaldırmasıyla birlikte harekete geçti. Sonbaharda Akdeniz ve Ege sahillerinde tatil yapmak isteyen İngilizleri hedefleyen yerel basın ise Türkiye’de çok ucuza tatil yapılabileceğini yazdı.

İngiliz The Sun gazetesi, Türkiye’de uygun fiyata tatil yapılabileceğini yazdı.

İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden The Sun, “Türkiye’de tatil dibe çöktü. Ülke kırmızı listeden çıkarken İngilizler kişi başı 158 pounda rezervasyon yapabiliyor” başlığını kullandı. Gazete, “Sonunda İngilizlerin Türkiye’ye gitmesine izin verildi. Dolayısıyla sabırla bir kaçamak yapmak için bekliyorsanız şu an tam zamanı” yorumunu yaptı.

Gazete, Türkiye sahillerinin İngiliz turistler için ideal olduğunu yazarken, “Güneşli plajlar, uygun oteller ve paket turlar dolayısıyla İngilizlerin favori tatil bölgesi. Yeni kurallar çerçevesince 22 Eylül’den itibaren İngilizler Türkiye’ye gidebilecek” hatırlatması da yapıldı.

Ölüdeniz, Marmaris ve Antalya’nın ideal tatil bölgeleri olduğunun vurgulandığı haberde hareketli bir tatil yapmak isteyenlere de Bodrum’da kalmaları öneriliyor. Makalede, “Harika paket rezervasyonlarla birlikte ucuz bir tatil geçirebilirsiniz” deniliyor.

Avrupa'da doğalgaz krizi: İngiltere enerji şirketlerine kredi sağlayacak İlginizi Çekebilir Avrupa'da doğalgaz krizi: İngiltere enerji şirketlerine kredi sağlayacak İngiltere'den çarpıcı uyarı: 'Delta varyantı aşı olmayanları avlayacak' İlginizi Çekebilir İngiltere'den çarpıcı uyarı: 'Delta varyantı aşı olmayanları avlayacak' Coronanın ardından İngiltere'yi kıtlık vurdu! Raflar boş kaldı İlginizi Çekebilir Coronanın ardından İngiltere'yi kıtlık vurdu! Raflar boş kaldı
Antalya Avrupa Başbakan bodrum Corona Ekonomi Hükümet İngiltere Marmaris Norveç Sağlık tatil Türkiye